В Кабміні заговорили про підняття тарифів на ЖКХ


В Кабміні заговорили про підняття тарифів на ЖКХ

Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Анатолій Близнюк вважає, що рано чи пізно тарифи на послуги ЖКГ необхідно буде піднімати, включаючи в них інвестиційну складову.

Про це він заявив сьогодні на брифінгу. «Рано чи пізно таке рішення нам потрібно буде приймати. Зараз держава не ставить таке питання», – сказав А. Близнюк. Він підкреслив, що на сьогоднішній день не піднімати тарифи вдається за рахунок субсидій, які виділяються громадянам, якщо сума з оплати послуг ЖКГ перевищує встановлені норми.

Разом з тим міністр зазначив, що з урахуванням зростання мінімальних зарплат і пенсій та незмінності тарифів у середньому по Україні розмір оплати за послуги ЖКГ знизився до 11% загального обсягу доходів громадян.

Як повідомлялося, в середині жовтня найбільший кредитор України – Міжнародний валютний фонд – вкотре звернув увагу української влади на неефективність політики підтримки штучно занижених цін на газ і тепло для населення, запропонувавши підвищити тарифи з одночасним збільшенням адресної допомоги малозабезпеченим.

Експерти МВФ відзначали, що практика продажу газу за заниженими цінами приводить до розбалансування фінансового стану державного енергохолдингу “Нафтогаз України”, який 2011 рік завершив з витратами у розмірі 135 млрд грн при доходах 114 млрд грн. Однак віце-прем’єр Сергій Тігіпко в коментарі УНІАН заявив, що уряд України не готовий прислухатися до рекомендацій Міжнародного валютного фонду.

Європейський банк реконструкції та розвитку також закликав українську владу відмовитися від механізму тотального субсидування населення за допомогою занижених тарифів і акцентувати увагу на адресній допомозі тим, хто її дійсно потребує. Нагадаємо, в січні-вересні 2012 року жителям України були призначені субсидії на оплату житлово-комунальних послуг (ЖКП) на суму 85,7 млн грн, що на 20,9 млн грн (на 19,6%) менше, ніж за аналогічний період 2011 року.

Середній розмір призначеної субсидії на одну сім’ю у вересні п.р. збільшився, порівняно з вереснем 2011 року, на 26% – до 65,9 грн. Жителі України в січні-вересні 2012 року сплатили за житлово-комунальні послуги 25,9 млрд грн, що становить 103,7% від нарахованих за цей період сум.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua