Ситуація в Ерде Банку - суто політична акція


Ситуація в Ерде Банку - суто політична акція

Ситуація з Ерде Банком має не стільки економічно-фінансовий підтекст, скільки політичний підтекст. Таку думку в коментарі FINANCE.UA висловив голова Комітету економістів України Андрій Новак.

За його словами, власник Ерде Банку Руслан Демчак, який взяв участь у парламентських виборах, є не зовсім зручним для провладних політичних сил. І тому, щоб якось заспокоїти його політичні амбіції, зроблені такі адміністративні заходи. Тому в цій ситуації не варто шукати якихось особливих економічних аспектів – це суто політична акція, спрямована на усунення ймовірного політичного конкурента.

Що стосується прогнозів деяких банкірів про подібні заходи ще в чотирьох банках, Новак зазначив, що в разі існування політичної доцільності, певної команди, подібне можна зробити з будь-яким банком.

“Звичайно, що з тими банками, де є материнська іноземна банківська структура, влада буде обережнішою, хоча також бувають приклади, коли й представництва іноземних банків в Україні зазнають негативних впливів з боку регулятора. Зараз це як правило невеличкі українські банки, де основна частка капіталу в якогось українського громадянина”, – зазначив Новак.

Що стосується перспективи виплат за депозитами в Ерде Банку, експерт наголосив, що будь-яка негативна інформація про банківську структуру активує клієнтів банку. В них виникають перестороги, чи варто тримати свої кошти в такому банку. І така інформація є дуже небажаною.

“Взагалі регулятор має робити все можливе, щоб такі дії не ставали публічними. Якщо стоїть справжня мета навести фінансовий лад у банку, то це треба робити тихо. Гроші, як і банківська система, люблять тишу. Але якщо це навпаки піднімається на інформаційний рівень, тут, напевно, первинне завдання – покарати, продемонструвати, що регулятор є головним, а всі йому підпорядковуються. Це досить неправильна і навіть небезпечна політика з боку регулятора. Національний банк України провокує негативні настрої, що відображається на тому, що люди біжать в банк і хочуть забирати свої вклади”, – зазначив Новак.

Нагадаємо, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб ввів тимчасову адміністрацію в Ерде Банк (Київ), який входить до групи невеликих. Термін роботи тимчасової адміністрації складе 3 місяці – з 30 жовтня 2012 по 29 січня 2013 року.

Найбільший власник банку Руслан Демчак зараз перебуває у СІЗО за підозрою в легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом. Демчак був кандидатом в депутати за виборчим округом №18 у Вінницькій області, де його конкурентом був Григорій Калетник, батько голови Державної митної служби Ігоря Калетника (Партія регіонів).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua