Арбузов хоче заборонити банкам кореспондентські відносини без інвестрейтингу


Арбузов хоче заборонити банкам кореспондентські відносини без інвестрейтингу

Нацбанк має намір заборонити вітчизняним комерційним банкам вести кореспондентські відносини з банками-нерезидентами, які не мають міжнародного рейтингу інвестиційного рівня.

Про це йдеться в проекті Правил реєстрації Нацбанком кореспондентських рахунків та рахунків з обліку коштів у розрахунках банків.

«НБУ відмовляє банку в реєстрації кореспондентських рахунків та рахунків з обліку коштів у розрахунках, якщо банк (нерезидент) не включений до довідника «The Bankers ‘Almanac» (Великобританія) і має кредитний рейтинг нижчий, ніж «ВВВ» за міжнародною шкалою, підтверджений у бюлетені агентства (компанії) Standard & Poor’s, або аналогічний рейтинг Moody’s Investors Service і Fitch IBCA», – йдеться в проекті документа.

У нині діючій редакції Правил реєстрації кореспондентських рахунків не передбачено вимог до міжнародного рейтингу.

Крім того, встановлення кореспондентських відносин з банком-нерезидентом, який не включений в довідник «The Bankers ‘Almanac», можливо за умови надання копії аудиторського висновку про достовірність фінансової звітності та копії самої фінзвітності, а також документів, що підтверджують наявність у банку-нерезидента постійного офісу за місцем його реєстрації.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua