Двостороння аграрна торгівля між Україною і Німеччиною набирає обертів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Двостороння аграрна торгівля між Україною і Німеччиною набирає обертів

340
Україна і Німеччина планують подвоїти суму товарообігу сільськогосподарської та харчової продукції, повідомила прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства з посиланням на речників 11 Німецько-українського аграрного комітету.
Згідно з заявою, зробленою під час засідання комітету у середу, 18 вересня, директором департаменту землеробства Мінагрополітики Олександром Демидовим, двостороння аграрна торгівля між Україною та Німеччиною набирає обертів.
"У 2011 році сума товарообігу між Україною і Німеччиною становить 751 млн доларів, а за 6 місяців цього року - 368 млн доларів", - зазначив О.Демидов.
За словами парламентського секретаря німецького Федерального міністерства продовольства і сільського господарства Герда Мюллера, українські виробники зернових мають великий потенціал, що дозволяє їм подвоїти експорт продукції.
"Наша мета - подвоїти товарообіг сільськогосподарської та харчової продукції. Приємно відзначити, що за останні роки вдалося значно наростити товарообіг між нашими країнами. Однак потенціал виробників зернових в Україні дуже великий, тому можна подвоїти їх експорт", - заявив під час засідання комітету Г. Мюллер.
Він також запропонував українській стороні скористатися досвідом розвитку колишньої НДР для підвищення продуктивності в тваринництві та рослинності.
Учасники зустрічі нагадали, що сільськогосподарське міністерство Німеччини підтримує реформи в українському аграрному секторі. Зокрема, проект "Німецько-український аграрний діалог" сприяє формуванню аграрної політики та створенню законодавчої бази в Україні, а "Німецький аграрний центр" сприяє інформуванню про німецькі технології у сільському господарстві.
Довідка. Загальний обсяг реалізованої аграрними підприємствами України власної продукції в січні-серпні ц.р. збільшився на 34%, у порівнянні з відповідним періодом 2011 року, в тому числі продукції рослинництва - на 61%, продукції тваринництва - на 2%.
За інформацією Держстату, загальний обсяг реалізованої аграрними підприємствами продукції власного виробництва за січень-липень 2012 року, у порівнянні з відповідним періодом 2011 року, збільшився на 42%, в т.ч. продукції рослинництва - на 84%, продукції тваринництва - на 2%.
У 2011 році обсяги сільськогосподарського виробництва в Україні, в порівнянні з 2010 роком, збільшилися на 17,5%. При цьому зростання виробництва продукції рослинництва в 2011 році склало 28,2%, тваринництва - 2,5%.
За підсумками 2010 року обсяги сільськогосподарського виробництва в Україні, в порівнянні з 2009 роком, скоротилися на 1,5%.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас