0 800 307 555
0 800 307 555

Найактивніше в Україні платять податки іноземці - ЗМІ


Найактивніше в Україні платять податки іноземці - ЗМІ

Корреспондент склав двадцятку найбільших корпоративних платників податків України.

Журнал дійшов до висновку, що в Україні треба бути іноземцем, держслужбовцем або хоча б найбагатшим українцем, щоб дозволити собі таку розкіш, як платити високі податки.

Примітно, що інформація про найбільших платників податків виявилася настільки конфіденційною, що виданню знадобилося кілька місяців, щоб зібрати її по крупицях в Державній податковій службі і самих компаніях.

Лідером, що приносить бюджету країни майже 10% його дохідної частини, стала НАК Нафтогаз України: за 2011 рік НАК сплатила податків на суму 37 млрд грн. Майже в чотири рази менше в держскарбницю вніс Метінвест, який виробляє сталь і метали і входить до групи СКМ українського мільярдера №1 Ріната Ахметова. Третє місце посіла донька міжнародного тютюнового гіганта - Філіп Морріс Україна, яка сплатила 7,5 млрд грн.

Разом з тим, в цілому в двадцятку потрапили 11 представників іноземного капіталу і дев'ять українських компаній, серед яких три представляють держсектор.

Експерти кажуть, що структура списку показова: вітчизняний приватний капітал, за невеликим винятком, всіма правдами і неправдами намагається віддавати державі якомога менше.

Причому робить це настільки успішно, що, за даними ДПСУ, в тіньовому секторі економіки ховається астрономічна сума - 350 млрд грн, на 18 млрд грн більше, ніж вся дохідна частина держбюджету.

Корреспондент пише, що половина цих грошей припадає на зарплати в конвертах, а ще третина - кошти, які бізнесмени переводять у готівку за тіньовими схемами або виводять за кордон.

Причина в тому, пояснює видання, що сплата податків у країні - справа клопітка і руйнівна. Крім того, бізнесмени не хочуть годувати бюрократів-хабарників: будинки та автомобілі чиновників є найефективнішою антирекламою сплати податків.

"Я, як і багато підприємців, не вірю, що податки, які ми платимо, використовуються раціонально", - говорить Ігор Гуменний, президент холдингу UBC Group, розробника і виробника холодильних установок.

Сьогодні, пояснює Володимир Котенко, керівник податково-юридичної практики компанії Ernst & Young, бізнес використовує все більш незаконні методи ухилення від податків.

"Якщо раніше ухилення або оптимізація була інтелектуальна - читали закони, шукали в них лазівки, пропонували сміливі інтерпретації, - то тепер гроші відмивають просто через "чорні" компанії [фірми-одноденки, за допомогою яких переводять в готівку гроші]", - говорить аналітик.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua