10 найабсурдніших податків всіх часів


10 найабсурдніших податків всіх часів

Податки є справжньою незручністю всього нашого життя. Ще Бенджамін Франклін сказав: "У нашому світі є тільки дві неминучі речі - смерть і податки". Росіян з 2013 р. очікують податки на земельні ділянки, розташовані поблизу багатоповерхових будинків, а в російський фольклор вже увійшла приказка про "податок на повітря".

Треба розуміти, що уряди всіх країн у всі часи відчували спокусу стягувати податки з найпоширеніших видів майна та діяльності. Є ціле розмаїття податків, про яких багато хто навіть і не чули. Ось деякі з них

1. Податок на карти

У XVI столітті, коли цей податок був введений, гра в карти була дуже популярним заняттям після вечері. Саме ця популярність призвела короля до думки про можливість збагатитися за рахунок своїх підданих. Британський король Джеймс Перший підписав закон, згідно з яким позначення податку повинно відображатися на піковому тузі разом з логотипом виробника, і цей знак на гральній карті буде доказом сплати податку.

2. Податок на цукерки

Влада штату Іллінойс в 2009 р. ухвалила рішення ввести винятковий податок під назвою "податок на цукерки". При цьому податкова служба штату зазначила, що продукти, що "містять муку або потребують охолодження, не вважаються цукеркою, і будуть обкладатися за нижчою ставкою оподаткування, як будь-які інші продукти харчування". Це змусило чикагців думати двічі, перш ніж купити цукерку, оскільки ставка податку для цукерки була в 5 разів вищою, ніж звичайна ставка для всіх продуктів харчування. Цей пункт про заморожування привернув інтерес до визначення "цукерки", оскільки родзинки, покриті йогуртом, вважалися цукеркою, а крендель, покритий йогуртом, вже вважався звичайним продуктом харчування.

3. Податок спортсменів

У США "податок спортсменів" є формальним терміном для податку на доходи, що стягується зі спортсменів-відвідувачів міста або штату, який заробляє гроші в цій юрисдикції. Штату дуже складно відстежити кількість фізосіб, які ведуть бізнес на непостійній основі, і в результаті тими, на кого спрямований цей податок, стають заможні громадяни, наприклад професійні атлети. Таким чином, першими, хто платили цей податок, стали атлети з Чикаго.

4. Податок на боягузтво

Цей унікальний податок стягувався з тих, хто не хотів воювати за короля, тобто податок на боягузтво стягувався не просто через боягузтво. Цей податок був відомий як щитовий збір. Він був введений королем Генрі Першим. Спочатку він був відносно невисоким, але король Джон підвищив його в 4 рази в ті роки, коли не було воєн. Цей податок пізніше став також стягуватися і з лицарів.

5. Податок на капелюхи

Британський уряд використовував цей податок по відношенню до чоловічих головних уборів в період з 1784 по 1811 рр. Податок був введений в часи прем'єр-міністра Вільяма Пітта Молодшого і був способом отримання доходів для уряду, який розраховував на добробут кожної окремої людини. Очевидно, що у багатих громадян було більше дорогих капелюхів, а бідні могли мати один дешевий або не мати зовсім. На капелюхи під час виробництва наносилися спеціальні знаки, що свідчать про сплату податку.

6. Податок на вікна

Податок на вікна в розмірі 2 шилінга за кожне вікно понад норму 10 штук стягувався у Великобританії і Шотландії, ставши великою культурною, архітектурною та соціальною силою в XVIII столітті. Через цей податок деякі жителі просто замуровували віконний простір. Деякі жителі для збереження естетичного вигляду будівлі, малювали вікна на стіні. Податок на вікна був введений у часи правління короля Вільяма III в 1696 р.

7. Податок на бороду

Король Англії Генріх VIII, який сам носив бороду, ввів податок на бороди в 1535 р. Це був прогресивний податок і стягувався залежно від соціального стану власника. Дочка Генріха Елізабет I повторно ввела податок на бороди, обкладаючи податком кожну бороду "віком старше двох тижнів". У Росії цей податок був введений з іншої причини: щоб змусити людей голитися, залучаючи їх до культури.

8. Податок на автомати з газованою водою

Цей податок складно зараз знайти будь-де, але він все ще існує в Чикаго. На газовану воду в банках податок там становить 3%, а на автомати з газованою водою податок в 3 рази вищий - 9%. Тому, якщо ви любитель газованої води, вам варто подумати двічі перед поїздкою в Чикаго.

9. Податок на присвоєння імен дітям

Закон про імена в Швеції вимагає схвалення тих імен, які даються шведським дітям. Податкове агентство Швеції займається реєстрацією імен в країні. У 1983 р. у закон були внесені зміни, що дозволяють чоловікам брати імена своїх дружин або супутниць, так само як і жінкам брати ім'я чоловіка. Закон, зокрема, говорить: "Присвоєння імені не може бути схвалене, якщо воно може образити або викликати незручність чи дискомфорт для того, хто його використовує, або якщо ім'я не є підходящим з якоїсь очевидної причини".

10. Податок на сіль

Список найдивніших податків був би неповним без згадки знаменитого податку на сіль в Індії, проти якого в 1930 р. виступав Махатма Ганді. В результаті цей податок призвів до потужного соляного бунту.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Вєсті Економіка
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua