Нацбанк підрахував вигоду від Євро-2012


Нацбанк підрахував вигоду від Євро-2012

Проведення Євро-2012 і ранній початок робіт зі збору врожаю привели до прискорення зростання індексу виробництва.

Про це "Комментариям" повідомили в Національному банку України.

Згідно з інформацією НБУ, прискорення зростання індексу виробництва базових галузей в червні підвищилося до 3,4% в річному вимірі, а кумулятивні темпи зростання за перше півріччя збільшилися до 2,5%.

Як відзначають в Нацбанку, проведення Євро-2012 дозволило підвищити темпи зростання обороту роздрібної торгівлі до 18,3% в червні в річному вимірі (17.9% в травні), втримати зростання харчової промисловості на рівні 3% в річному вимірі, збільшити кількість пасажирів, перевезених авіаційним транспортом, у першому півріччі на 10,9%, втримати зростання обсягу наданих послуг на рівні 12,6% за перше півріччя.

Разом з тим, експерти НБУ відзначають, в країні скоротилися обсяги будівництва, через закінчення будівельних робіт з підготовки до Євро-2012 обсяги в червні знизилися на 8,9%.

Також, ранній порівняно з минулим роком початок робіт зі збору врожаю сприяв суттєвому прискоренню зростання обсягів сільськогосподарського виробництва на 2,5% в травні в річному вирахуванні до 28% в червні, що забезпечило найбільший внесок у приріст ІВБГ.

Як повідомляли "Комментарии", з початку 2009 року Департамент економічного аналізу та прогнозування Нацбанку України для оперативної оцінки стану економіки почав розраховувати індекс виробництва базових галузей (наростаючим підсумком з початку року). Для розрахунку зазначеного показника використовуються дані щодо динаміки видів економічної діяльності, які складають більше 40% ВВП.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua