Держборг Греції знизився за квартал на 33% ВВП


Держборг Греції знизився за квартал на 33% ВВП

Держборг Греції за перший квартал 2012 року знизився відразу на 33 відсотки ВВП, що стало рекордом в єврозоні. Про це йдеться в матеріалах європейського статистичного агентства Eurostat.

У четвертому кварталі 2011 року борг Греції оцінювався в 165,3 відсотка ВВП, а вже через квартал - в 132,4 відсотка. Швидше за все, таке різке зниження заборгованості пов'язано з програмою списання частини боргів кредиторами. Незважаючи на це списання, держборг Греції залишається найвищим серед всіх країн єврозони.

На другому місці за обсягом боргу в ЄС йде Італія (123 відсотка ВВП), на третьому - Португалія - 111,7 відсотка. Вище 100 відсотків ВВП держборг також в Ірландії (108,5 відсотка) та Бельгії (101,7 відсотка). У всіх цих країнах держборг за минулий квартал збільшився.

Найменшу заборгованість серед усіх країн ЄС мають Естонія (6,6 відсотка) і Болгарія (16,7 відсотка). В цілому в ЄС за квартал держборг збільшився з 82,5 до 83,4 відсотка, в єврозоні - з 87,3 до 88,2 відсотка.

Європа в останні роки переживає боргову кризу, яка пов'язана саме з великим обсягом боргів держав. Через економічний спад обслуговувати ці борги стало набагато складніше, а їх рефінансування обходиться все дорожче і дорожче. При цьому країни не можуть провести девальвацію місцевої валюти, як зазвичай робиться в таких випадках, тому що вони належать до європейського валютного союзу. У результаті порятунком від дефолту окремих країн займаються всі держави єврозони.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua