Порошенко: Договір про ЗВТ з ЄС може бути підписаний наприкінці року


Порошенко: Договір про ЗВТ з ЄС може бути підписаний наприкінці року

Договір про зону вільної торгівлі (ЗВТ) з Європейським союзом (ЄС) може бути підписаний в кінці 2012 р. Про це під час брифінгу після урочистостей з нагоди Дня торговця заявив міністр економічного розвитку і торгівлі Петро Порошенко, передає кореспондент РБК-Україна.

"Я хотів би привітати усіх з парафуванням угоди про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС, оскільки це надзвичайно складна робота. Ми відпрацювали і підписали більше тисячі сторінок текстів і таблиць. Після того, як буде підписаний договір, українському виробнику на європейський ринок буде відкритий найбільший ринок в світі", - сказав Порошенко.

За його словами підписати договір про ЗВТ Україна і ЄС можуть вже в кінці цього – на початку наступного року.

"Для цього потрібна лише одна умова - політична воля. Я єврооптиміст. Я переконаний, що Україна здатна виконати всі умови і зобов'язання: гармонізація законодавства, стандартів. Це потрібно Україні. Якщо суспільство буде працювати в цьому напрямку, це можна зробити досить швидко", - додав міністр.

Нагадаємо, вчора в Брюсселі Україна і Євросоюз парафували угоду про зону вільної торгівлі. Таким чином, Україна та ЄС завершили технічний процес узгодження розділу угоди про асоціацію зі створення поглибленої та всеохоплюючої ЗВТ.

Парафована була еталонна англійська версія, далі піде переклад тексту українською мовою і мовами країн Євросоюзу.

Україна і ЄС почали переговори про нову угоду 5 березня 2007 р., а переговори про створення зони вільної торгівлі - 18 лютого 2008 р. На саміті Україна-ЄС у Парижі 9 вересня 2008 р. Україна не отримала гарантій вступу в ЄС. Замість цього було схвалено рішення про те, що новий документ, що регламентує відносини України та ЄС, буде називатися "Угода про асоціацію".

30 березня ц. р. Україна та ЄС парафували угоду про асоціацію і ЗВТ. Тоді підписи поставили на політичній частині договору, а також на першій і останній сторінках угоди про ЗВТ. Частина була залишена відкритою для внесення технічних правок. Тоді голова представництва ЄС в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра заявив, що процес ратифікації угоди про асоціацію Україна та ЄС буде залежати від внутрішньої ситуації в Україні.

Відзначимо, в червні Президент України Віктор Янукович підтвердив курс України на євроінтеграцію, але разом з тим заявив, що Україна, як і раніше, зацікавлена в пошуках механізмів співпраці з Митним союзом.

Варто відзначити також, що 18 жовтня 2011 р. Прем'єр-міністри країн СНД підписали угоду про зону вільної торгівлі в рамках Співдружності Незалежних Держав (СНД). При цьому міністр закордонних справ Костянтин Грищенко не відкидає можливості імплементації угоди про ЗВТ з СНД до ратифікації угоди про асоціацію з ЄС.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua