Chevron буде добувати нафту в Іраку без схвалення влади


Chevron буде добувати нафту в Іраку без схвалення влади

Американська нафтова компанія Chevron домовилася про придбання двох геологорозвідувальних блоків, потенційно багатих нафтою, в іракській області Курдистан. Дане рішення може викликати невдоволення офіційного Багдада, так як останній давно конфліктує з курдами щодо прав на видобуток нафти в їх регіоні та розподілу доходів, що надходять від продажу вуглеводнів.

Chevron придбає частку в цих блоках у індійської компанії Reliance. Блоки розташовані на північ від столиці Курдистану - міста Ербіль.

У червні Багдад поскаржився на дії Exxon Mobil президенту США Бараку Обамі. Тим не менш, жодного втручання з боку Вашингтона так і не було.

Курдська влада і Багдад постійно сперечаються про легітимність контрактів, укладених нафтодобувачами безпосередньо з Курдистаном. Провінція вже уклала контракти з 40 енергетичними компаніями.

Контракти на розвідку і видобуток нафти були централізовані в Іраку урядом, який прийшов до влади після падіння режиму Саддама Хусейна. Провінціям країни було заборонено самостійно укладати угоди з нафтовидобувними компаніями.

Курдистан, що входить до складу Іраку, має статус широкої автономії. Курдистан не згоден з Багдадом щодо цілої низки питань, включаючи розподіл прибутку. З початку квітня провінція повністю припинила експорт нафти, заявивши, що центральний уряд не розрахувався з ним за вже поставлені енергоресурси.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua