Експерт: Україні невигідно розраховуватися за газ рублями


Експерт: Україні невигідно розраховуватися за газ рублями

Теоретично "Нафтогаз" міг би розраховуватися за імпортований російський газ рублями, але практично це невигідно. Про це заявив фінансовий експерт Ерік Найман.

Він зазначив, що в України немає рублів, щоб платити за газ. Є якийсь рублевий товарообіг, але він дуже невеликий, та й не звикли ми працювати з росіянами в рублях.

"Це додаткові валютні ризики. З ними потрібно якось працювати, витрати виникають додаткові. Тому, якщо Україна візьме кредит у рублях і буде розраховуватися з "Газпромом" за газ, у "Нафтогазу" виникає рублевий кредит. Він повинен буде піти на валютний ринок. У таких обсягах, як купує "Нафтогаз", він чинитиме вплив навіть на ринок долара. В масштабах України це буде землетрус. Природно, він буде йти на російський ринок і купувати рублі. І "Нафтогаз" завжди буде купувати дорогий рубль. Але для початку потрібно навчитися працювати з валютними ризиками, вміти їх хеджувати. Для цього необхідно провести навчальні заходи. Поки я цього не бачу. "Нафтогаз" у нас завжди відрізнявся "неумом и несообразительностью", - пояснив Найман.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua