Верховний суд дозволив українцям оскаржити збільшення кредитних ставок


Верховний суд дозволив українцям оскаржити збільшення кредитних ставок

Позичальники отримали право оскаржити збільшення кредитних ставок навіть після власної письмової згоди на це.

Судова палата у цивільних справах Верховного суду на минулому тижні ухвалила на користь фізособи постанову №6-58ц12 щодо суперечки про одностороннє підвищення кредитної ставки між Укрсоцбанком і клієнтом його севастопольського відділення, повідомляє "Деловая столица".

Як уточнює видання, вказаний банк ще в 2008 році підняв відсотки за споживчим кредитом з 12 до 13,5% річних і відправив на домашню адресу позичальнику поштове повідомлення з цього приводу. Кредитор порахував, що цього достатньо, і не наполіг на підписанні додаткової угоди. Проте клієнт подав позов і заявив в суді, що нічого не знав про лист банку, а підпис на поштовій відомості не його, а третьої особи. Збільшення ж своїх щомісячних платежів він пояснив судді просто: прагненням якомога швидше погасити позику.

В результаті, Верховний суд став на бік позичальника і визнав незаконним підвищення відсоткової ставки за кредитом без згоди позичальника, а також зобов'язав Укрсоцбанк перерахувати підвищені кредитні платежі і врахувати їх в рахунок погашення позики.

Як пише видання, відразу після появи вказаної постанови, юристи зазначили, що судитися аналогічний чином з банком варто лише клієнтам, які не підписали з фінустановою додаткової угоди. Але пізніше все-таки знайшли у вітчизняному законодавстві лазівку, яка дозволяє розраховувати на аналогічне рішення суду всім позичальникам. Так, ст.233 Цивільного кодексу дозволяє громадянину довести, що його примусили до підписання нового договору "під впливом важких обставин". А ці "обставини" можна знайти практично у всіх стандартних кредитних договорах: у разі відмови платити підвищену ставку банк може зажадати від клієнта одразу погасити всю суму позики.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua