Бензини почали дорожчати з дрібного опту


Бензини почали дорожчати з дрібного опту

Бензини в дрібному опті в середньому подорожчали на 25-30 копійок, а дизпаливо - на 11 копійок. Учасники ринку вважають, що подорожчання палива пов'язано зі зростанням цін на європейських торгових майданчиках, а також з підвищенням акцизу в червні.

Середні ціни в сегменті дрібного опту на бензини А-92 і А-95 протягом 2-12 липня підвищилися на 27 і 29 коп. відповідно - до 9,83 грн/л і 10,14 грн/л. Про це свідчать дані цінового моніторингу "Консалтингової групи "А-95".

Найбільше зростання цін на бензин А-92 зафіксовано в Миколаївській (+53 коп. - до 9,88 грн/л), Харківській (+49 коп. - до 9,90 грн/л) і Донецькій (+43 коп. - до 9,62 грн/л) областях.

Що стосується бензину А-95, то найзначніше він подорожчав в Донецькій (+55 коп. - до 10,28 грн/л), Миколаївській (+50 коп. - до 10,20 грн/л) і Одеській (+46 коп. - до 10,15 грн/л) областях.

У свою чергу вартість дизельного палива на ринку дрібного опту виросла менш значно - на 11 коп. до 8,43 грн/л

Зокрема, найрізкіше зростання цін на дизпаливо зафіксовано в Закарпатській (+34 коп. - до 8,68 грн/л), Донецькій (+22 коп. - до 8,52 грн/л) та Волинській (+20 коп. - до 8,32 грн/л) областях.

Учасники ринку дотримуються думки, що подорожчання палива, в першу чергу, пов'язано зі зростанням цін на європейських торгових майданчиках. Серед інших причин експерти також називають поступове підвищення акцизу в червні і певну нестачу бензинів.

"Певний дефіцит виник внаслідок наміру великих торговців притримати на кордоні імпортний ресурс, щоб розмитнювати його за зниженими ставками акцизу. Але більшою мірою нестача відчувається компаній, що працюють "з коліс", - відзначив один із трейдерів.

Нагадаємо, в першій декаді липня нафтотрейдери не поспішали розмитнювати товар за чинними акцизами, чекаючи офіційної публікації про знижені акцизи у другій декаді місяця.

Міненерговугілля затвердило знижені акцизи на паливо. Так, порівняно з першою декадою місяці акциз на бензин був знижений на €50,8/т, до 233 €/т, а на дизпаливо - на €12,7/т, до €54,7/т.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua