0 800 307 555
0 800 307 555

Луценко виграв в України у Європейському суді


Луценко виграв в України у Європейському суді

Як повідомила кореспонденту УНІАН телефоном зі Страсбурга адвокат Луценка Валентина Теличенко, відповідне рішення Європейський суд виніс сьогодні під час слухань у Страсбурзі.

"Суд визнав порушення статті 5-ї (Конвенції прав людини - ред.) - незаконність утримання під вартою Луценка. Також визнав наявність політичних мотивів", - сказала Теличенко.

За її словами, формулювання суду є чіткими та однозначними і вказують на неприйнятність практики, яка мала місце у провадженні проти Луценка.

При цьому, підкреслила адвокат, те, що було відзначено судом сьогодні, стосується і справ інших колишніх українських урядовців, зокрема, колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко і колишнього тимчасово виконуючого обов'язки міністра оборони Валерія Іващенка, які також звернулися до Європейського суд з прав людини.

"Цим рішенням суд фактично визнав, що в Україні можливе переслідування з політичних міркувань. На жаль, відтепер однозначно ясно, що Віктор Янукович увійде в історію України як Президент, при правлінні якого суд і судову систему використовували з метою вирішення політичних забаганок", - підкреслила Теличенко.

Як повідомлялося, Луценко звернувся до Європейського суду з прав людини 21 січня 2011 року. Він, зокрема, оскаржив необґрунтоване і незаконне затримання, а також те, що не був інформований про причини свого арешту.

17 квітня цього року палата суддів Європейського суду з прав людини провела публічні слухання щодо цієї скарги.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua