Ембарго ЄС на імпорт іранської нафти сьогодні вступає в силу


Ембарго ЄС на імпорт іранської нафти сьогодні вступає в силу

Ембарго ЄС на імпорт іранської нафти вступає в силу з сьогоднішнього дня, передає Reuters. Згідно з угодою, схваленою в кінці січня 2012 р., з 1 липня ввезення сирої нафти на територію країн-учасниць ЄС буде заборонено повністю. Також європейським компаніям буде заборонено страхувати постачання іранської нафти.

Нагадаємо, в кінці січня 2012 року голови зовнішньополітичних відомств держав - членів Євросоюзу схвалили нафтове ембарго відносно Ірану. Відповідно до нових санкцій, держави - члени ЄС припинять укладати нові контракти на постачання нафти з Ірану, проте чинні контракти будуть виконуватися до середини 2012 р.

США, Ізраїль і країни Євросоюзу підозрюють Іран у спробах створити ядерну зброю. Іранський уряд заявляє, що ядерна програма носить винятково мирний характер і направлена на забезпечення країни електроенергією.

Іран - другий найбільший виробник нафти серед країн ОПЕК після Саудівської Аравії. У 2010 р. Іран перебував на третьому місці в світі за обсягами експорту нафти після Саудівської Аравії і Росії. На частку країн Євросоюзу в даний час припадає близько 3% іранського експорту сирої нафти. Найбільшим же споживачем іранського "чорного золота" є Китай, який закуповує 20% нафти республіки. За інформацією ОПЕК, загальна вартість річного експорту іранської нафти становить 71,6 млрд дол.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua