Митниця підготувала закони про боротьбу з контрабандою


Митниця підготувала закони про боротьбу з контрабандою

Державна митна служба України передала на розгляд Міністерства фінансів два законопроекти, які роблять неможливим продаж на митній території незаконно ввезених або не призначених для продажу високоліквідних товарів іноземного виробництва. Про це в інтерв'ю "Дзеркалу тижня. Україна" повідомив голова Держмитслужби Ігор Калетник.

"Пропонується внести зміни до Податкового кодексу і закону України "Про використання реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг". Щоб для обліку на складах і в місцях реалізації товарів іноземного виробництва обов'язково використовувалися митні документи, на підставі яких товар був ввезений на територію України в режимі імпорту. Законопроекти передбачають обов'язкову вимогу для платників єдиного податку вести облік придбання товарів іноземного виробництва, а також здійснювати їх продаж з використанням касових апаратів", - сказав Ігор Калетник.

Крім того, за його словами, пропонується створити єдину систему обліку та контролю за товарами між податковою і митницею. Пропонується визначити органи державної податкової служби контролюючими в тому, що стосується підтвердження набуття товарами іноземного виробництва статусу українських товарів. І передбачити необхідність зазначення в податковій накладній номера і дати вантажної митної декларації при постачанні іноземних товарів.

"Така система дозволить забезпечити повну прозорість внутрішньої торгівлі, захистить права легальних виробників, зробить неможливою великомасштабну контрабанду, контрафактне виробництво і збут такої продукції. Тому що великі партії нелегальних товарів стануть помітними та уразливими для державного контролю. Те, що до ухвалення таких рішень Україна прийшла через 21 рік незалежності, є ознакою того, що легалізація та детінізація економіки - це реальність", - зазначив голова Держмитслужби.

"Ми зробимо все для схвалення цих законопроектів. Щоб ви не сумнівалися в наявності політичної волі, Мінфін уже схвалив перші рішення в цьому напрямку. Вже сьогодні щодо чотирьох груп товарів, що відносяться до предметів розкоші, діє обов'язкова вимога про наявність первинної декларації на товар у місцях реалізації. Цей захід торкнувся продажу годинників, дорогоцінних каменів, ювелірних виробів і побутової техніки", - підсумував І.Калетник.

Як повідомлялося, навесні в ЗМІ пройшла інформація про надходження на український ринок контрабандним шляхом білоруських товарів, що знаходяться під забороною.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua