НБУ: Зростання ВВП України за 5 місяців перевищило 2%


НБУ: Зростання ВВП України за 5 місяців перевищило 2%

Зростання ВВП України за 5 місяців 2012 р. дещо перевищило 2%. Про це йдеться в оцінці економічного стану Національним банком України (НБУ) за травень.

"За оцінками департаменту зростання ВВП в травні прискорилося і за січень - травень дещо перевищило 2%", - йдеться в повідомленні.

Раніше Президент України Віктор Янукович заявив, що зростання економіки України у другому півріччі буде забезпечуватися обсягами виробництва.

Міжнародне рейтингове агентство Moody's прогнозує, що реальне зростання ВВП України, швидше за все, сповільниться до 2,5% -3% в 2012 р. з 5,2% в 2011 р., в той час як слабкі перспективи зростання світової економіки на поточний рік будуть придушувати попит на експорт сировинних товарів України, таких як сталь та інші метали.

Раніше прем'єр-міністр України Микола Азаров прогнозував, що зростання ВВП в 2012 р. складе 5-6%. А нинішній секретар РНБО Андрій Клюєв, перебуваючи на посту першого віце-прем'єр-міністра, міністра економічного розвитку і торгівлі заявляв, що уряд ставить перед собою завдання вийти на середньорічні темпи зростання ВВП в 2012 р. 6-8%.

На думку аналітиків Міжнародного фонду Блейзера, Україна в змозі досягти економічного зростання на рівні вище 7% на рік. Зростання можливе за рахунок істотного прискорення розвитку, в порівнянні з поточними показниками зростання ВВП, що за прогнозом Міжнародного Фонду Блейзера складе в 2012 р. близько 3% і прискориться до 4% -5% в 2013 р.

У свою чергу аналітики "Трійка Діалог" вважають, що при посиленні європейських боргових проблем прогноз щодо зростання ВВП України може бути знижено з 3% до 2%. А аналітики Renaissance Group прогнозують зростання ВВП на рівні 3% за підсумками поточного року.

У той же час Міжнародний валютний фонд (МВФ) в середині квітня знизив прогноз щодо зростання ВВП України в 2012 р. на 1,8 в.п. - до 3%. Прогноз щодо інфляції також знижений - з 9,1% до 6,7%.

У держбюджеті на 2012 р. закладено зростання ВВП на рівні 3,9%. Однак, згідно з прогнозами Світового банку, ВВП України в 2012 р. виросте тільки до 2,5%. Такий же прогноз міститься в документах Європейського банку реконструкції та розвитку - 2,5%, що на 1 відсотковий пункт менше, ніж в жовтневому прогнозі. Згідно з прогнозами Fitch, зростання ВВП в Україні в 2012 р. сповільниться до 4%.

13 червня Світовий банк знизив прогноз щодо зростання економіки України в 2013 р. (в порівнянні з січневим прогнозом) на 0,2 в.п. - до 3,8%. Прогноз зростання в 2014 р. залишився без змін - 4%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua