МВФ буде рятувати іспанські банки


МВФ буде рятувати іспанські банки

Доповідь Міжнародного валютного фонду про іспанські банки покаже, що їм потрібно вливання капіталу в розмірі не менше 40 млрд євро ($50 млрд), повідомили джерела Reuters з фінансового сектора.

Доповідь, яка буде опублікована в понеділок, також покаже, що, в цілому, необхідно 90 млрд євро, щоб привести до ладу весь банківський сектор Іспанії, проте здорові банки самостійно покриють значну частину цієї суми, сказало одне з джерел.

"Брак капіталу в іспанських банків буде близько 40 мільярдів євро, якщо взяти до уваги здатність деяких компаній покрити очікувані збитки за допомогою своїх власних ресурсів", - сказало джерело.

Урядові джерела відмовилися коментувати ці цифри, а одне з них попередило, що МВФ, можливо, ще не закінчив розрахунки.

Доповідь МВФ, разом з перевіркою іспанського банківського сектора, яку проводять консультаційні фірми Oliver Wyman і Roland Berger, допоможе визначити розмір програми допомоги для іспанських банків, яка зараз розробляється в Мадриді, Брюсселі та Берліні.

Міністр економіки Іспанії Луїс де Гіндос сказав в середу, що невідкладних планів звернення за допомогою поки немає, і Мадрид почекає результатів перевірки Wyman-Berger, які з'являться до кінця червня, перш ніж ухвалювати рішення про спосіб рекапіталізації банків.

Нагадаємо, міжнародне рейтингове агентство Fitch знизило рейтинг державного боргу Іспанії відразу на три щаблі до ВВВ і присвоїло йому негативний прогноз.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua