ЦБ Китаю знизив відсоткові ставки вперше з 2008р


ЦБ Китаю знизив відсоткові ставки вперше з 2008р

Народний банк КНР (НБК, ЦБ країни) в четвер оголосив про зниження базових відсоткових ставок вперше з 2008 року, щоб підтримати економіку країни.

Як повідомляє агентство Bloomberg, ставка за річними кредитами буде знижена на 0,25 відсоткового пункту - з 6,56% до 6,31%. Відсоткова ставка за річними депозитами зменшиться також на 0,25 відсоткового пункту - з 3,5% до 3,25%.

Зміни вступлять в силу з 8 червня.

Експерти очікували зниження відсоткових ставок ближче до кінця місяця, і опублікування подібного рішення 7 червня стало несподіванкою для ринків.

При цьому НБК дозволив банкам пропонувати 20%-ву знижку на ставки за кредитами, в порівнянні з офіційною вартістю коштів. Раніше банки Китаю могли відхилятися від офіційної відсоткової ставки лише на 10%.

Рішення китайського ЦБ підкреслює стурбованість регуляторів поширенням думки про те, що порівняно висока вартість кредитування стримувала зростання витрат компаній і заважала підйому економіки.

Останній раз НБК знижував відсоткові ставки в кінці 2008 року - в розпал світової фінансової кризи, тоді цей захід супроводжувався вливанням в економіку 4 трлн юанів ($586 млрд) з боку уряду. Останнє підвищення ставок спостерігалося в липні 2011 року, після чого вони залишалися незмінними.

Як основний грошово-кредитний інструмент НБК в останні місяці використовував нормативи банківських резервів, які були знижені в листопаді 2011 року вперше за три роки, після чого ЦБ зменшував їх ще двічі - в лютому і в травні. За цей час нормативні вимоги до найбільших банків скоротилися на 1,5 відсоткові пункти з рекордних 21,5%.

Обсяг нового кредитування в Китаї скоротився в квітні на 33%, в порівнянні з березнем, не дотягнувши до середнього прогнозу економістів, і, за попередніми даними, в травні зниження продовжилося. Обсяг нових кредитів в КНР за 2012 рік в цілому може скласти 7 трлн юанів ($1,1 трлн) і вперше за сім років виявитися нижчим від планового показника Держради КНР 8-8,5 трлн юанів.

ВВП Китаю виріс в I кварталі 2012 року на 8,1%, що стало найповільнішим підйомом за 11 кварталів. У травні найбільші банки світу, включаючи Goldman Sachs, Morgan Stanley і Bank of America, погіршили оцінки зростання китайського ВВП на 2012 рік в цілому через посилення європейської кризи, яка негативно позначається на китайському експорті.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua