Експерт: Держборги Україна буде гасити грошима, заробленими на ЄВРО


Експерт: Держборги Україна буде гасити грошима, заробленими на ЄВРО

Для української економіки перший місяць літа - один з найскладніших у році. Адже на цей період припадають виплати за зовнішнім держборгом України. Про це в ексклюзивному коментарі УНН сказав експерт з економічних питань Олег Устенко.

Він нагадав, що саме в червні Україна, зокрема, повинна погасити 1 млрд євробондів.

"Червень - це місяць великих виплат. Навіть якщо уявити, що під час ЄВРО -2012 в Україну зайде 1,5 млрд дол. разом з туристами, то в червні ми повинні повертати великі суми. Ми повинні виплатити 600 млн дол. МВФ. В червні ми також повинні погасити 1 млрд євробондів. Ці великі суми можна погасити за рахунок грошей, які зайдуть ззовні разом з туристами", - зазначив експерт.

Однак він також зазначив, що крім 1 млрд євробондів і боргу МВФ, відкритим також залишається питання повернення Україною запозичень російському ВТБ.

"Якщо раніше Прем'єр Азаров говорив про повне репакетування цих 2 млрд, то зараз про це вже не йдеться. Зараз мова йде про те, що частина грошей буде повернута кешем, а частина через репакетування", - розповів експерт і при цьому акцентувалося саме на моменті репакетування боргу.

"Я б вважав колосальним успіхом, якби Міністру фінансів та українському уряду вдалося репакетувати половину боргу. Тоді залишається 1 млрд євробондів і 1 млрд боргу російському ВТБ. Ці суми можна погасити грошима, які зайдуть в Україну під чемпіонат", - підрахував О.Устенко, зазначивши, що в такому випадку Україні залишиться в червні виплатити 0,5 млрд дол. за держборгом.

"Це стане найбільшим борговим навантаженням на червень: в серпні ця сума складе 650 млн дол, в жовтні 0,4 млрд. дол. У листопаді - знову доведеться виплатити 1 млрд дол. І 400 млн. в грудні", - сказав він і зазначив, що проведення ЄВРО-2012 в червні тільки на руку українській економіці.

Як повідомляв УНН, другий за розміром держбанк РФ ВТБ рефінансує "значну частину" $2 мільярдного кредиту Україні, погашення якого припадає на кінець червня.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua