Інфляція в єврозоні в травні несподівано впала


Інфляція в єврозоні в травні несподівано впала

Темпи зростання споживчих цін в єврозоні в травні сповільнилися до мінімальних з лютого минулого року 2,4% в річному обчисленні порівняно з 2,6% в квітні, свідчать попередні дані Статистичного управління Європейського союзу.

Аналітики, опитані агентством Bloomberg, прогнозували інфляцію в травні на рівні 2,5%.

Економісти пов'язують уповільнення темпів інфляції в єврозоні з ослабленням тиску з боку цін на енергоносії: так, нафта за останні два місяці подешевшала приблизно на 16%.

Показник базової інфляції, який виключає волатильні категорії, наприклад, ціни на енергоносії, в поточному місяці залишився на квітневому рівні в 1,6%.

Таким чином, відзначають аналітики, у Європейського центрального банку (ЄЦБ) зберігається простір для маневру, він як і раніше має можливість підтримувати економіку регіону м'якою кредитно-грошовою політикою, особливо не побоюючись зростання цінового тиску на громадян і компанії єврозони.

ЄЦБ, який намагається утримувати інфляцію на рівні трохи нижче 2%, оприлюднить черговий прогноз зміни споживчих цін після засідання 6 червня.

У березні Центробанку єврозони прогнозував, що інфляція в єврозоні складе в середньому 2,4% в 2012 році і 1,6% в 2013 році.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua