0 800 307 555
0 800 307 555

Банки будуть демонструвати стримане зростання до кінця року

343
Українські банки продовжують демонструвати стриману динаміку зростання, і дана тенденція, переважатиме до кінця року. Таку думку висловила аналітик Dragon Capital Анастасія Туюкова, пише РБК-Україна.
За її словами, причиною відтоку депозитів стало зменшення коштів на рахунках юридичних осіб на 3,0%, як у національній (-3,1%, так і в іноземній валюті - 2,9%), що, можливо, пояснюється затримками перерахувань з центрального бюджету в минулому місяці. У той же час, вклади населення продовжили зростання, +0,3% м/м (що стало, однак, найнижчим показником місячних темпів зростання з початку року), при цьому депозити в гривні збільшилися на 1,2% (завдяки стійко високим ставкам за депозитами в нац. валюті), а депозити в іноземній валюті скоротилися на 0,7% м/м.
"Темпи зростання кредитування, хоча і як і раніше не вражаючі, в квітні стали найвищими з початку року за рахунок кредитів юрособам (+0,8% м/м), оскільки обсяг роздрібних кредитів продовжив скорочуватися (-0,6 % м/м). Депозитні процентні ставки в квітні трохи зросли: за 3-місячними і 12-місячними гривневими депозитами фізосіб банки пропонували в середньому 14,8% і 16,4% (+20 б.п. м/м). За кредитами в нац. валюті ставки навпаки знизилися, у середньому на 1,3 п.п. за квітень до 13,9% для корпоративних клієнтів та на 0,2 п.п. до 27,9% для населення", - зазначила Туюкова.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас