Мінекономіки заборонило АЗС продавати фірмовий бензин


Мінекономіки заборонило АЗС продавати фірмовий бензин

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України наказом №327 від 15 березня 2012 р. анулювало дію низки технічних умов, виданих територіальними органами ДП "Укрметртестстандарт". Відділення підприємства вже почали сповіщати одержувачів ТУ про їх анулювання, повідомляє Oilnews.

За даними джерел, до переліку ТУ, дія яких припиняється, потрапили не тільки ті, які відповідають старим стандартам якості нафтопродуктів ДСТУ 4063-2001 "Бензини автомобільні" і ДСТУ 3868-99 "Паливо дизельне", а й техумови на випуск бензину і дизпалива поліпшеної якості або так звані фірмові бензини, що відповідають новим стандартам якості ДСТУ 4839:2007 "Бензини автомобільні підвищеної якості" і ДСТУ 4840:2007 "Паливо дизельне підвищеної якості".

Зокрема:
- Бензини автомобільні ЕКТО (реалізуються в мережі ЛУКОЙЛ);
- Бензини автомобільні високооктанові і дизельне паливо підвищеної якості Energy з присадками компанії BASF (випускаються "Укртатнафтою" з подальшою реалізацією в мережі "Привату");
- Бензини автомобільні Mustang ua (WOG);
- Бензин автомобільний Pulls 95 (мережа ОККО);
- Бензин автомобільний 95 UA стандарт (КЛО);
- Бензин автомобільний Pulsar-95 (ТНК);
- Паливо дизельне підвищеної якості Ventus Diesel (кілька мереж в різних регіонах);
- Паливо дизельне Formula Diesel DT (ТНК-ВР).

Всього в наказі МЕРТ міститься 37 позицій, половина з яких припадає на різні фракції нафтопродуктів. Звертає на себе увагу той факт, що в перелік анульованих ТУ не потрапили деякі відомі марки, що реалізуються у великих мережах. Зокрема, Perfekt ("Паралель"), V-Power (Shell), Nano (SOCAR) і низка інших.

За словами джерела, не виключено, що наказ від 15 березня став першим у низці наказів, що анулюють ТУ на нестандартні нафтопродукти і, зокрема, фірмові бензини і дизпаливо.

Як повідомлялося раніше, 15 березня прем'єр-міністр України Микола Азаров висловив невдоволення якістю реалізованих на АЗС нафтопродуктів і заявив про підготовлювані зміни в технічних умовах. Учасники ринку сприйняли це як намір покласти край діяльності міні-НПЗ, що наводнили ринок своєю низькопробною продукцією. Опитані в оперативному порядку представники найбільших мереж підтвердили наявність проблеми, однак поки утрималися від коментарів.

Відзначимо, що на сайті МЕРТ наказ №327 ще не опублікований.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua