Азаров: Якщо приймемо умови МВФ, тарифи на ЖКГ підвищаться у два рази


Азаров: Якщо приймемо умови МВФ, тарифи на ЖКГ підвищаться у два рази

У разі прийняття Україною умов надання чергового траншу кредиту Міжнародного валютного фонду (МВФ) тарифи на житлово-комунальні послуги підвищаться вдвічі.

Про це заявив прем'єр-міністр Микола Азаров в ефірі Першого національного каналу, передає Gazeta.ua.

"Від нас вимагається, щоб ми підняли ці тарифи. Якщо ми говоримо, що середня вартість платежів за житлово-комунальні послуги становить 500 гривень на місяць, як в цьому випадку збільшиться їх вартість? Вони в ЖКГ збільшаться не менше ніж в два рази. Тобто середня вартість буде приблизно 1000 гривень. Давайте запитаємо у наших людей: вони зможуть заплатити ці гроші? Не зможуть", - сказав він.

За його словами, МВФ був проінформований про цю ситуацію, а також інші негативні для України фактори.

"Ми говоримо Міжнародному валютному фонду: перше - якщо ми підемо на це, то поставимо наших людей в дуже скрутне становище. Тепер друге питання - а ви вважаєте справедливою ціну на російський газ, яку ми зараз платимо? Ось давайте відверто скажемо, чому Німеччина отримує газ по 300 доларів, а ми майже по 450?" - зазначив глава уряду.

Нагадаємо, в рамках виконання програми співпраці з МВФ, Україна зобов'язалася в 2011 році підвищити тарифи на газ для населення на 30%, оскільки це є однією з необхідних умов для отримання Україною чергового траншу валютного кредиту.

Керівник місії МВФ в Україні Танос Арванітіс висловив думку, що якщо не почнеться щомісячне збільшення тарифів хоча б на 10% в місяць, то досягти угоди про просування програми буде надзвичайно складно.

При цьому, підкреслив представник МВФ, щодо тарифів на газ Україна не виконала ні початкового зобов'язання (підвищити на 50% в квітні 2011 року), ні переглянутого (про підвищення на 20% в квітні і на 10% в липні), хоча воно є одним з ключових, і без його реалізації отримання траншу неможливе.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua