Президент Європарламенту: Україна - це справді стратегічний партнер для ЄС


Президент Європарламенту: Україна - це справді стратегічний партнер для ЄС

Президент Європарламенту Мартін Шульц називає відносини з Україною дуже важливими для Євросоюзу. За його словами, Україна - це справді стратегічний партнер для ЄС.

Про це Шульц сказав під час зустрічі з делегацією Національної спілки журналістів України (НСЖУ) на чолі з секретарем НСЖУ Олегом Наливайком.

"Глибока і всебічна торговельна угода між ЄС і Україною (зона вільної торгівлі, ЗВТ - ред.) в рамках Угоди про асоціацію є для нас дуже важливим пунктом, як з економічної точки зору, так і зі стратегічної точки зору, і з точки зору поставок енергетичних ресурсів в ЄС", - сказав він.

"У нашій політиці сусідства Україна відіграє в регіоні Чорного моря ключову роль, це дійсно стратегічний партнер для ЄС, і таким чином, крім питань про справи (колишнього прем'єр-міністра - ред.) Юлії Тимошенко та інші справи, співпраця між нами і Україною є дуже важливою, і у нас дійсно величезні наміри для співпраці між вашою країною і ЄС", - додав Шульц.

При цьому він зазначив, що в Європарламенті постійно лунають заклики до представників різних політичних груп більше посилювати співпрацю з депутатами Верховної ради України.

Президент Європарламенту також висловив надію на те, що наступні парламентські вибори в Україні будуть відповідати міжнародним стандартам демократичних виборів.

"Коли ми дивимося на парламентські вибори, ми сподіваємося, що вони будуть відкритими, чесними, вільними, і кращими, ніж у ваших сусідів. Представники Європейського парламенту будуть брати участь у спостереженні за виборами в складі делегації, яка буде направлена в Україну", - сказав Шульц.

При цьому він висловив надію на те, що подальший розвиток ситуації в Україні буде проходити в рамках плюралістичної, змішаної президентсько-парламентської демократії. "На нашу думку, це - найкращий шлях для України", - підкреслив він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua