ЄЦБ знизив прогноз зростання ВВП єврозони в 2012 р


ЄЦБ знизив прогноз зростання ВВП єврозони в 2012 р

Європейський центральний банк (ЄЦБ) знизив прогноз по зростанню валового внутрішнього продукту (ВВП) єврозони на 2012 р. з "мінус" 0,4% - "плюс" 1% ВВП до "мінус" 0,5% - "плюс" 0,3% ВВП.

Крім того, ЄЦБ переглянув прогноз по зростанню ВВП регіону на 2013 р. також у бік пониження. Згідно з оприлюдненими сьогодні матеріалами організації, економіка єврозони в 2013 р. виросте на 0% - "плюс" 2,2% ВВП, хоча в грудні 2011 р. прогноз ЄЦБ знаходився в діапазоні 0,3% - 2,3% ВВП.

При цьому прогноз по економічному зростанню регіону залишається схильним до "понижувальних ризиків" і надалі. Ці ризики обумовлені перш за все наростанням напруженості на європейському ринку боргових паперів (зростанням прибутковості по держоблігаціях периферійних країн єврозони) і можливим впливом даної ситуації на сектор реальної економіки, а також зростаючими цінами на сировині, говориться в документі ЄЦБ. У ньому наголошується, що експерти почали відзначати ознаки стабілізації ситуації на початку року, але очікуваний процес поступового відновлення економіки, ймовірно, займе більше часу, ніж планувалося спочатку.

В оприлюдненій сьогодні доповіді ЄЦБ підвищив прогноз по інфляції на поточний рік з 1,5% - 2,5% до 2,1% - 2,7%. Прогноз по інфляції наступного року також був підвищений з 0,8% - 2,2% до 0,9% - 2,3%. Підвищенню прогнозу по інфляції зокрема сприяв недавній стрибок цін на енергоносії, говориться в документі.

Нагадаємо, раніше сьогодні ЄЦБ ухвалив рішення залишити облікову ставку без змін - на рівні 1,0%, що збіглося з прогнозами аналітиків.

Відзначимо, раніше Міжнародний валютний фонд знизив прогноз зростання світової економіки в поточному році до 3,3%. Колишня оцінка припускала зростання глобального ВВП в 2012 р. на 4,0%. МВФ прогнозував, що ВВП єврозони в 2012 р. скоротиться на 0,5%, а економіка США виросте на 1,8%.

Світовий банк також очікує уповільнення зростання світової економіки в 2012 р. на тлі європейських боргових проблем. СБ прогнозує, що світова економіка виросте лише на 2,5% в 2012 р. (хоча в червневому доповіді озвучувався прогноз на рівні 3,6%). У 2013 р. зростання світової економіки очікується на рівні 3,1%.

За даними ООН зростання світового валового внутрішнього продукту (ВВП) в 2012 р. може різко сповільнитися, якщо не будуть вжиті необхідні заходи по створенню робочих місць і запобігання росту суверенного боргу низки країн.

В кінці минулого року, ООН скоригувала прогноз розвитку світової економіки в 2012 р. у бік пониження. У доповіді зазначалося, що проблеми Європи в поєднанні з економічним спадом в США можуть привести до глобальної рецесії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua