США і Канада стурбовані ГМО-маркуванням в Україні


США і Канада стурбовані ГМО-маркуванням в Україні

У США і Канаді занепокоїлися планами українського уряду змінити систему маркування харчових продуктів на вміст у них ГМО.

Питання викликало пропозицію скасувати мінімальний поріг маркування в 0,9%. Якщо МОЗ не зможе надати наукове обґрунтування ГМО-маркування всіх продуктів харчування і постанова Кабміну все ж таки набере чинності, це питання може стати об'єктом розгляду в органі з вирішення спорів СОТ, пише Коммерсант-Україна.

У розпорядженні видання опинилися копії листів, спрямованих до Міністерства економічного розвитку і торгівлі з Канади і США. Міністерство закордонних справ і зовнішньої торгівлі Канади в листі від 23 лютого і асоціація "Рада міцних алкогольних напоїв" (США) в листі від 28 лютого попросили Україну пояснити доцільність прийняття Кабміном постанови про затвердження "Порядку етикетування (маркування) харчових продуктів щодо вмісту в них генетично модифікованих організмів". Торгові партнери попросили "надати наукове обґрунтування вимог до маркування продуктів, що містять ГМО, які були науково оцінені як безпечні для споживання людини, а також необхідності ГМО-маркування продуктів харчування, які не містять ГМО".

Причини інтересу цих країн очевидні: США є найбільшим виробником ГМО-продукції в світі, а Канада до останнього часу входила в трійку лідерів. Найбільш активно в світі вирощуються модифікована соя, кукурудза, бавовна, томати, рапс і картопля.

Довести наукову обґрунтованість зміни системи ГМО-маркування Україні буде непросто, оскільки в тих же США цю проблему досліджують майже сорок років, пояснив один з експертів, який консультував уряд. "Набагато простіше, якби ми уніфікували стандарти до норм ЄС, які і так набагато суворіші, ніж у США. Однак і в ЄС маркування відсутності ГМО не є обов'язковим, а маркування наявності ГМО необхідне лише для продуктів, до складу яких входить не менше 0,9% компонентів, що містять ГМО", - зазначив він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Аграрний ринок
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua