Близнюк: Адміністративно-територіальна реформа в Україні розпочнеться в 2013 р.


Близнюк: Адміністративно-територіальна реформа в Україні розпочнеться в 2013 р.

Адміністративно-територіальна реформа швидше за все почнеться в 2013 р., і вже в бюджеті наступного року будуть закладені відповідні параметри. Про це повідомив міністр регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Анатолій Близнюк в інтерв'ю виданню "Дзеркало тижня. Україна".

"Після того як Верховна Рада прийме закон і Президент його підпише, буде створено чіткий механізм його імплементації. Адміністративно-територіальну реформу будемо реалізовувати методом батога і пряника. З одного боку треба вести діалог з людьми, з іншого - проводити жорстку лінію на об'єднання громад. Тобто потрібна постійна робота з впровадження цього закону", - сказав міністр.

При цьому, він зазначив, що як би активно ця робота не проводилася, в її основі - бюджет. "В період реалізації закону ми повинні прийти до прийняття бюджету-2013 з розумінням того, як нам рухатися далі. І показати людям всі фінансові переваги цього процесу", - підкреслив Близнюк.

"Спроба з Києва поділити чоботом Україну за принципом, який одного разу вже використовувався, не призведе ні до чого. Тільки коли люди самі зрозуміють, що це їх територія, їх громада, їхні проблеми, права, ініціативи, можна розраховувати на результат і народження необхідного країні громадянського суспільства. Для цього громадяни повинні забути все, що їм говорили при соціалізмі: ні про що не думайте, держава допоможе, заплатить, підкине... А влада повинна чесно сказати: люди, тепер у вас є ви самі і ринкова законодавча база, якою ви можете скористатися, щоб стати самостійними. Тому ключове в цій історії: суспільство усвідомлює і приймає нову реальність, а потім стає провідником змін", - констатував міністр.

Нагадаємо, адміністративно-територіальна реформа повинна бути здійснена в рамках комплексу реформ, які ініціював Президент України Віктор Янукович.

Раніше повідомлялося, що Кабмін розробив законопроект, в якому пропонує створити в Україні територіальні громади на базі районів УРСР, які існували до адміністративно-територіальної реформи 1954-1960 рр. Передбачається, що середня чисельність сільської громади при об'єднанні в нову територіальну громаду складе 9 тис. осіб, середня кількість населених пунктів у сільській громаді складе 16, очікувана середня площа громади - близько 400 кв. км.

Янукович раніше заявляв, що адміністративно-територіальна реформа і реформа місцевого самоврядування повинні зменшити кількість депресивних територіальних громад і ліквідувати регіональні диспропорції.

На даний момент в Україні існує близько 12 тис. адміністративно-територіальних утворень, значна частина яких не в змозі забезпечити себе фінансово за рахунок зібраних місцевих податків і зборів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua