Рада ввела інвестрахунки для підприємств ЖКГ


Рада ввела інвестрахунки для підприємств ЖКГ

Верховна Рада ввела для підприємств житлово-комунальної сфери поточні рахунки із спеціальним режимом використання для проведення розрахунків за інвестиційними програмами.

За ухвалення в цілому і в другому читанні відповідного законопроекту № 8640 проголосував 241 депутат при мінімально необхідних 226.

Зокрема, Рада визначила, що кошти на таких рахунках направляються виключно на інвестиційні проекти компаній.

Порядок зарахування коштів на спеціальний рахунок, їх використання та здійснення контролю їх інвестування визначається Кабінетом Міністрів.

Розмір інвестиційної складової ціни/тарифу затверджується органом, уповноваженим здійснювати визначення цін/тарифів.

Зараз підприємства ЖКГ закладають у складі тарифів на житлово-комунальні послуги інвестиційну складову, але через постійне зростання цін на енергоносії та відсутність обігових коштів вони використовують ці кошти на інші напрями операційної діяльності.

Таким чином, парламент доповнив закони "Про теплопостачання" та "Про питну воду та питне водопостачання" положеннями, які регулюють відносини, що виникають при інвестиційної діяльності підприємств ЖКГ.

На думку Кабміну, який є автором законопроекту, його прийняття дозволить створити систему стимулювання інвестиційної діяльності підприємств тепло- і водопостачання.

Закон набирає чинності через 3 місяці з дня опублікування.

Як повідомляло агентство, Кабмін планує виділити 432 млн гривень на фінансування на модернізацію об'єктів житлово-комунального господарства.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua