Влада США домовилася з найбільшими банками про списання ними 20 млрд доларів боргів з іпотеки — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Влада США домовилася з найбільшими банками про списання ними 20 млрд доларів боргів з іпотеки

541
Влада США досягла з п'ятьма банками - Ally Financial, Bank of America, Citigroup, JPMorgan Chase і Wells Fargo - угоди про списання 20 млрд доларів за іпотечними кредитами. Про це повідомляє The Wall Street Journal. В обмін на списання прокурори закриють справи стосовно банків про незаконне відчуження житла.
За умовами угоди фінорганізації спишуть частину кредитів і рефінансують позики так званих іпотечних "потопельників". Цим терміном називають позичальників, чиї власні активи набагато менші від зобов'язань.
У розпал іпотечного кредитування "потопельники", сподіваючись на подальше зростання вартості заставленого житла, брали нові позики. В результаті, коли іпотечна бульбашка лопнула і ціни обвалилися, їхні застави виявилися набагато менші від суми кредитів. На даний момент в США близько 11 млн позичальників, які винні банкам більше, ніж коштує їхнє житло.
Аналітики вважають, що досягнута угода не допоможе відновити американський ринок нерухомості. Банкам домовленості також не принесуть користі, тому що вони вже зарезервували необхідні кошти на можливі втрати по "поганих" іпотечних кредитах.
Офіційно про угоду буде оголошено 9-10 лютого, при цьому, за деякими даними, сума списань може збільшитися до 30 млрд доларів.
Ще 5 млрд доларів буде витрачено на індивідуальні виплати позичальникам, які постраждали від імовірно протизаконних дій банків, що позбавляли боржників права на викуп житла. Близько 750 тис. американців отримають суми в 1,5-2 тис. доларів.
Станом на кінець 2010 року фінорганізації позбавили права на викуп за заставними власників понад 3 млн будинків. Коли влада зацікавилася, наскільки легальними були дії банків, процес позбавлення прав на викуп призупинився. Фінорганізації звинувачувалися в недотриманні юридичних процедур і відбиранні житла з формальних причин - наприклад, через невеликі прострочення по виплатах.
Угода стане найбільшою угодою між бізнесом і владою з 1998 року, коли тютюнові компанії погодилися заплатити понад 200 млрд доларів за шкоду здоров'ю громадян. Уряд і банки вели переговори близько двох років.
За матеріалами:
Лента.РУ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас