ЗМІ: Саакашвілі запропонує Обамі використовувати Грузію у війні з Іраном


ЗМІ: Саакашвілі запропонує Обамі використовувати Грузію у війні з Іраном

Головною темою переговорів президента Грузії Михайла Саакашвілі і американського лідера Барака Обами буде участь Грузії в можливій військовій операції проти Ірану.

Саакашвілі, схоже, готовий надати грузинську територію у разі ескалації конфлікту з Тегераном, пояснивши це прагненням убезпечити країну від "російської військової загрози", пише російський Коммерсант.

"Обама вимагатиме від Саакашвілі, щоб парламентські вибори восени 2012 року і президентські в 2013 році пройшли чесно, - заявив голова партії "Нові праві" Давид Гамкрелідзе. - Від Саакашвілі вимагають чітких зобов'язань, і йому буде дуже важко порушити їх перед президентом США".

Однак представники правлячої партії "Єдиний національний рух" (ЄНР) це спростовують. "США не будуть втручатися у внутрішні справи Грузії, і тим більше не будуть давати жодних вказівок щодо виборів, - запевнив депутат від ЄНР Давид Дарчіашвілі. - Візит президента підкреслює стратегічний характер наших відносин, у тому числі в сфері безпеки".

Експерти переконані, що саме Іран стане ключовою темою переговорів у Вашингтоні, оскільки США розраховують у разі ескалації ситуації навколо Ірану використовувати територію Грузії як тилового плацдарму - невипадково в останні роки Вашингтон виділяв значні суми на реконструкцію військових аеродромів у Вазіані та Марнеулі, а також порту Батумі.

Експерти не сумніваються, що Михайло Саакашвілі задовольнить всі прохання США. "Грузія буде найбільш лояльною до США в порівнянні з Туреччиною та іншими сусідами Ірану в разі початку війни", - сказав конфліктолог Паата Закареішвілі. Багато років Тбілісі послідовно демонструє відданість Вашингтону. У 2012 році грузинський військовий контингент в Афганістані поповниться ще одним батальйоном і досягне 1 тис. 600 - 1 тис. 700 солдатів і офіцерів, ставши тим самим найбільшим з усіх країн - не членів НАТО.

"Я не виключаю, що заради того, щоб утриматися при владі, Саакашвілі влізе у військову кампанію проти Ірану, - заявив екс-президент Грузії Едуард Шеварднадзе. - Це може стати справжньою катастрофою для нашої країни. Війна проти Ірану не повинна вестися з нашої території". Втім, багато військових експертів переконані, що Грузія при всьому бажанні не зможе надати реальну військову допомогу США у разі війни з Іраном.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua