Азербайджан узяв тайм-аут у підписанні угоди з Україною через Туреччину


Азербайджан узяв тайм-аут у підписанні угоди з Україною через Туреччину

Угоду про створення СП з постачання скрапленого газу між Україною і Азербайджаном в Давосі підписано так і не було. Але це не означає, що сторони не домовляться в найближчому майбутньому.

Давоський саміт в контексті розвитку української диверсифікаційної енергетичної стратегії міг зіграти і, можливо, незважаючи ні на що, все ж зіграв свою роль. Українська сторона планувала, крім іншого, підписати там з Азербайджаном меморандум про постачання скрапленого газу в Україну. Про це глава Агентства національних проектів Владислав Каськів заявляв напередодні поїздки в Давос. Меморандум - не контракт, але все ж зобов'язання сторін...

Але азербайджанська сторона взяла тайм-аут у підписанні угоди щодо створення спільного підприємства (щодо постачань скрапленого газу) з Україною, оскільки існує ще низка питань щодо поставок газу, не узгоджених між Азербайджаном і Туреччиною через нові економічні перспективи.

Туреччина - це багаторічний ментальний і основний партнер Азербайджану в газових відносинах, тому її думка для азербайджанської сторони залишається домінантною, незважаючи на перспективи співпраці з Україною. Анкарі, схоже, належить "право першого танцю".

Після врегулювання домовленостей з основним партнером Азербайджан, безсумнівно, продовжить переговори про розширення ринку газу та формалізації співробітництва з Україною. Але, мабуть, не зараз.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua