Обама дозволив бурити на 75 відсотках американського шельфу


Обама дозволив бурити на 75 відсотках американського шельфу

Президент США Барак Обама розпорядився дати дозвіл на буріння 75 відсотків американського шельфу в пошуках нафти і газу. Про це він заявив у своєму щорічному посланні Конгресу.

За словами Обами, США домоглися великих успіхів в енергетичній сфері в останні роки. Видобуток нафти в країні досяг максимуму за вісім років. Більше того, в 2011 році США домоглися найменшої залежності від іноземної нафти за останні 16 років.

При цьому Обама додав, що за наявності у країни всього 2 відсотків світових запасів нафти, розраховувати тільки на неї у розвитку енергетики не доводиться. За його словами, треба розвивати всі джерела енергетики, а підтримка уряду допоможе створити в цьому секторі до 600 тисяч нових робочих місць.

Суперечка між прихильниками розконсервування потенційних шельфових родовищ та їхніми противниками в США ведеться протягом останніх десятиліть. Республіканці виступають за повне скасування заборон на буріння. У той же час демократи, які частіше консультуються з екологічними організаціями, зволікали з прийняттям рішення про відкриття дільниць.

Основні успіхи США у галузі видобутку вуглеводнів пов'язані з нетрадиційними джерелами - сланцевим газом і горючими пісками. Незважаючи на зростання видобутку в 2008-2011 році екологи попереджають, що розробка цих джерел може бути небезпечна для навколишнього середовища.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua