147
З космосу за нами спостерігає Око Бога
Астрономи отримали нові знімки планетарної туманності Равлик, віддаленої від Сонця на відстань близько 650 світлових років. Фотографії високої роздільної здатності і їх короткий опис доступні на сайті Європейської південної обсерваторії (ESO), пише Лента.ру.
Вченим вдалося сфотографувати об'єкт в інфрачервоному діапазоні, що дозволяє розгледіти тяжі холодного газу, невидимі при використанні оптичного діапазону. Газ дуже складно розрізнити на тлі гарячих і дуже яскравих зірок - у цій роботі вчені використовували спеціальні детектори оглядового телескопа з широким полем зору VISTA, розташованого в Паранальській обсерваторії в Чилі.
Планетарними туманностями називають об'єкти, що утворюються, коли старіючі зірки скидають свої зовнішні газові оболонки. Обриси хмар газу за формою нагадують планети Сонячної системи, видимі в не дуже потужний телескоп - звідси і назва цих об'єктів.
Планетарна туманність Равлик - один з найближчих до Землі об'єктів цього класу. Діаметр її зовнішнього газового кільця становить близько двох світлових років, проте викинутий вмираючою зіркою матеріал простягається на відстань до чотирьох світлових років від світила. Завдяки характерному зовнішньому вигляду туманність Равлик отримала прізвисько Око Бога.
За матеріалами: Лента.РУ
Поділитися новиною