У США сумніваються, що Європа отримає газ по Nabucco


У США сумніваються, що Європа отримає газ по Nabucco

Повномасштабна реалізація газопроводу Nabucco з кожним роком стає все менш ймовірною.

Таку думку висловив спецпредставник держдепартаменту США з питань енергетики Європи та Азії Річард Морнінгстар, виступаючи з доповіддю на конференції "Природний газ і енергетичне майбутнє України".

"Останнім часом стало зрозуміло, що з фінансової і з часової точки зору його (проект - ред.) реалізувати все важче", - заявив Морнінгстар.

За його словами, цей проект вже обговорюється кілька років, крім того, реалізація такого масштабного газопроводу вимагає значних термінів, і в цьому випадку можуть виникнути проблеми з його наповненням.

Разом з тим чиновник відзначив, що більш доцільно було б сконцентруватися на постачанні газу Південним напрямом в найбільш уразливі в газовому плані країни, зокрема в Балканські.

На думку представника держдепу США, ця ідея може бути реалізована, зокрема, шляхом будівництва інтерконнектора з Туреччиною.

"Однозначно "Південний газовий коридор" буде працювати, але нарощування його потужностей буде поступовим, великих обсягів там не буде", - підсумував Морнінгстар.

Як відомо, трубопровід Nabucco призначений для транспортування каспійського газу до Європи і входить разом з газопроводами Туреччина-Греція-Італія і Транс-Адріатичним в "Південний газовий коридор". Проектна потужність цієї магістралі, яка повинна бути побудована до 2017 року, складе 30 мільярдів кубометрів газу на рік.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua