Ціни на газ в США впали до мінімуму з 2002 року


Ціни на газ в США впали до мінімуму з 2002 року

Найбільше зниження припало на останні кілька років, що співпало з розвитком видобутку газу із сланцевих порід на території Америки. Як пише The Financial Times, до січня 2012 року ціни на газ знизилися в порівнянні з серединою 2008-го на 50 відсотків, а в порівнянні з четвертим кварталом 2011 року - на 10 відсотків.

До кінця 2011 року газ на внутрішньому ринку США можна було купити в три рази дешевше, ніж в Європі, і в шість разів дешевше, ніж у Японії. Видання відзначає, що багато в чому ціни на газ впали через зростання обсягів видобутку, які за підсумками 2011 року збільшилися на 10 відсотків.

Джерела на ринку розповіли виданню, що на ринкову ціну палива в другій половині 2011 року вплинув слабкий попит. Домогосподарства і підприємства країни скорочували споживання газу через аномально теплу зиму. За даними The Wall Street Journal, до кінця 2011 року ціна газу на внутрішньому ринку США склала менше 100 доларів за тисячу кубічних метрів.

Як передає Bloomberg, в даний час середня ціна виробництва мегават електроенергії на годину за допомогою газу в країні становить близько 64 доларів, що значно дешевше енергії, отриманої за допомогою вугілля, вітру чи сонця. За даними агентства, запаси природного газу в США в даний час перевищують свій торішній рівень на 13,4 відсотка і становлять 3,377 мільярда кубічних футів. Це на 17 відсотків вище їх середньостатистичного рівня за останні п'ять років.

Згідно із прогнозом Bank of America, озвученим 12 січня, газ в США подешевшає до осені 2012 року до мінімуму за 12 років. У банку вважають, що нижньої межі для зниження цін на паливо на внутрішньому ринку не існує.

"Сланцевий бум" розпочався в США в другій половині 2000-х років. Вже до 2008 року країна вийшла на самозабезпечення економіки газом, а в 2009 році США обігнали з виробництва газу Росію, яка була лідером у цій галузі. З 2009 по 2011 рік включно Америка займає перше місце в світі з видобутку газу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua