Пекарі хочуть підняти ціни на хліб


Пекарі хочуть підняти ціни на хліб

Через подорожчання з 1 січня газу, а також індексацію зарплат пекарі можуть підвищити вартість своєї продукції.

Ціни можуть зрости на 4-7 копійок за кілограм хлібобулочного виробу. Це зростання можна нівелювати інтервенціями дешевого борошна з Аграрного фонду, але рішення щодо них ще не прийнято.

Так, у собівартості хліба близько 45-47% припадає на борошно і близько половини - на енергоносії, зарплати, транспорт. Як відзначають представники галузі, з початку року вартість газу підвищилася на 3,8%, а зарплати - на 6,9%.

"Тобто вже є дві статті собівартості, за якими відбулося зростання. Ми підраховували, що в сумі це дає підстави підвищити ціни на 4-7 копійок на кілограмі", - говорить Олександр Васильченко, генеральний директор асоціації "Укрхлібпром".

Українські чиновники неодноразово декларували, що мають намір утримати ціни на хліб у країні на поточному рівні. Вчора міністр агрополітики та продовольства Микола Присяжнюк ще раз підкреслив, що коливання цін на продзерно і борошно, а значить, і на хліб у поточному році не передбачаються. Якщо зростуть енергетична і транспортна складова ціни хліба, то "уряд нівелює ці витрати для хлібопекарів", запевнив міністр.

Зі свого боку представники галузі також заявляють, що готові за умови компенсації дельти збільшення собівартості утриматися від підвищення цін.

"Ми розуміємо, що рік буде непростим - футбол, потім вибори. Якщо в уряду є установка, що хліб дорожчати не повинен, то повинен бути розроблений компенсаторний механізм. Ми припускаємо, що собівартість буде здешевлюватися за рахунок аграрної складової", - повідомили пекарі виданню.

Під аграрною складовою маються на увазі поставки на хлібопекарські підприємства борошна з Аграрного фонду за цінами нижчими від ринкових. Торік різниця між середньоринковою та інтервенційною цінами становила близько 20%. "Але термін їх дії закінчився 31 грудня, а рішення про нові заходи поки не прийнято", - підкреслює Олександр Васильченко.

Він зазначив, що для того щоб відновити поставки, необхідно два накази - перший про власне проведення інтервенцій, і другий - визначає обсяг борошна та його ціну. У 2011 році уряд визначив ці параметри на початку лютого.

"Зерна справді багато, але головним питанням залишається його ціна, а не кількість. А скільки буде коштувати борошно з Аграрного фонду - поки питання відкрите. Є відомості, що Аграрний фонд закупив зерно за досить високою ціною і борошно, яке він буде пропонувати, може виявитися неконкурентоспроможним в порівнянні з ринковим", - уточнили в "Укрхлібпромі".

За даними Мінагропроду, на сьогоднішній день Аграрний фонд має на балансі 1 млн, 300 тис. тонн продовольчої пшениці і 100 тис. тонн жита.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua