Вчені створили покриття, що поїдає бруд — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Вчені створили покриття, що поїдає бруд

62
Вчені зі швейцарського технологічного інституту в Цюріху розробили тонку полімерну плівку, що містить благородну цвіль, яка не може поширитися за межі плівки, але здатна усувати низку органічних забруднювачів на поверхні, наприклад залишки їжі на столі або плями від розлитого соку.
Як наповнювач для свого матеріалу дослідники використовували грибок Penicillium roqueforti. Він застосовується в харчовій промисловості, зокрема, при дозріванні сиру рокфор, повідомляє УНН.
Цей грибок експериментатори нанесли на тонку полімерну плівку, а зверху прикрили іншим полімером, в якому виконали безліч нанорозмірних пор. Останні занадто малі, щоб Penicillium roqueforti міг би вибратися назовні, але досить великі для проходу всередину води, органіки і повітря.
Реакцію біоматеріалу вчені перевірили за допомогою цукрового сиропу. За два тижні нова плівка з'їла його повністю, залишивши свою поверхню абсолютно чистою.
При цьому важливо, що як тільки цукор закінчився, ріст і розмноження грибка замінилися його сплячкою. А після додавання нової порції забруднювача цвіль знову прокинулась.
Автори винаходу заявили, що в неактивному стані цвіль, замкнена між двох шарів полімерів, може знаходитися дуже і дуже довго. Все, що потрібно, щоб вона не померла, - трохи вологи в навколишньому повітрі.
Подібні багатошарові плівки, що містять всередині мікроорганізми, що знаходяться під повним контролем, можуть послужити основою для цілого класу біологічно активних матеріалів, наприклад, покриттів для медичних інструментів, упаковки харчових продуктів, оформлення інтер'єру будівель і так далі.
За матеріалами:
УНН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас