Україна не має наміру продавати свою ГТС Росії


Україна не має наміру продавати свою ГТС Росії

Глава Міненерго Юрій Бойко заявив, що Україна не має наміру продавати Росії свою газотранспортну систему в обмін на зниження ціни на газ, незважаючи на тривалі майже на два роки переговори про нову угоду.

"Питання про продаж не стояло, ми відразу його відкинули. Ця труба - не тільки магістраль, але й вона постачає країну", - сказав Бойко журналістам.

Міністр також підтримав думку українського прем'єра про те, що суперечки про ціну не можна доводити до війни.

"Ми не збираємося ні з ким воювати і у нас немає намірів конфліктувати", - сказав Бойко.

"Ми йдемо своїм шляхом. Знайдемо модель, яка влаштує обидві сторони - укладемо договір, не знайдемо - буде працювати за нинішнім контрактом", - додав він.

За його словами, Україна вже скорочує імпорт російського газу і працює як над збільшенням власного видобутку, так і пошуком альтернативних джерел поставок. РФ і Україна планують відновити газові переговори 17 січня, сказав Reuters представник російського газового концерну Газпром.

"Попередньо зустріч голови правління Газпрому Олексія Міллера і міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрія Бойка запланована на 17 січня", - сказав він.

Бойко заявив у п'ятницю, що якщо Україні не вдасться домовитися з РФ про нові умови поставок газу, країна буде виконувати чинні.

Нагадаємо, що глава уряду Микола Азаров вважає, що при вартості російського газу $416 за 1 тис. куб. м Україні вигідніше топити вугіллям.

Трохи раніше Бойко вже заявляв про те, що Україна з 1 січня скорочує закупівлі газу, і що Київ має намір замінити дороге російське паливо вугіллям власного видобутку. До держбюджету на 2012-й рік ціна газу закладена на рівні $416.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua