Венесуела заплатить Exxon за націоналізацію


Венесуела заплатить Exxon за націоналізацію

Венесуела виплатить американській нафтовій компанії Exxon 908 мільйонів доларів, повідомляє Associated Press. У таку суму суд оцінив компенсацію, яку Каракас повинен виплатити компанії за націоналізацію її активів в 2007 році.

Нафтову промисловість Венесуели президент країни Уго Чавес націоналізував відразу після приходу до влади в 1999 році. У 2006 році вийшов закон, згідно з яким частка венесуельської держкомпанії Petroleos De Venezuela (PDVSA) повинна була скласти мінімум 60 відсотків у всіх нафтових підприємствах країни.

Exxon Mobil відмовилася від запропонованих умов щодо СП (спільне підприємство) і звернулася в міжнародний арбітраж, вимагаючи компенсацію у розмірі 6 мільярдів доларів. Арбітражний суд міжнародної торгової палати ухвалив, що венесуельська держкомпанія PDVSA має перед Exxon зобов'язання.

Представники PDVSA вже назвали вердикт арбітражу "сприятливим". Про те, що Венесуела запропонувала Exxon Mobil компенсацію 1 мільярд доларів, стало відомо ще в жовтні 2011 року.

Судова суперечка з Exxon - не єдина для Венесуели. Всього Каракас бере участь приблизно в 20 розглядах з закордонними компаніями, які вимагають компенсації у зв'язку з націоналізацією. Минулого місяця мексиканська цементна компанія Cemex SAB заявила, що Венесуела погодилася виплатити їй 600 мільйонів доларів. Найбільший позов, крім того, що пред'явив Exxon, подала компанія ConocoPhillips.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua