Диференціація оподаткування суб'єктів малого бізнесу набрала чинності — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Диференціація оподаткування суб'єктів малого бізнесу набрала чинності

1372
Закон, що передбачає диференціацію оподаткування суб'єктів малого бізнесу, набрав чинності.
Закон №4014 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та низки інших законодавчих актів щодо спрощеної системи оподаткування обліку та звітності" був підписаний Президентом Віктором Януковичем в листопаді.
Більшість норм документа набирає чинності з 1 січня 2012 року.
Закон включає до Податкового кодексу розділ, присвячений спрощеному оподаткуванню, яка передбачає поділ платників єдиного податку на 4 категорії.
До першої категорії віднесені фізособи-підприємці, які торгують на ринках або надають побутові послуги населенню, не мають найманих працівників, та обсяг доходу яких не перевищує 150 тис. гривень на рік.
Для таких підприємців встановлюється ставка податку місцевими радами в межах від 1% до 10% мінімальної зарплати на місяць.
До другої категорії віднесені фізособи-підприємці, які працюють в ресторанному бізнесі або надають побутові послуги населенню, або платники єдиного податку, які мають не більше 10 найманих працівників, з обсягом доходу не більше 1 млн гривень на рік.
При цьому до другої категорії не потрапляють підприємці, які займаються посередницькими послугами з продажу, оренди чи оцінки нерухомості, вони віднесені до третьої категорії.
Для другої категорії місцевими радами встановлюється ставка податку в межах від 2% до 20% мінімальної зарплати на місяць.
До третьої категорії віднесені фізособи-підприємці, які мають не більше 20 найманих працівників з обсягом доходу не більше 3 млн гривень на рік.
До четвертої категорії відносяться юрособи будь-якої організаційної форми, які мають не більше 50 найманих працівників з обсягом доходу не більше 5 млн гривень на рік.
Для підприємців третьої і четвертої категорій встановлюється ставка податку в розмірі 3% від отриманої виручки за умови сплати ПДВ або 5% від отриманої виручки без сплати ПДВ.
У разі, якщо платник єдиного податку отримає дохід, що перевищує встановлений категоріями ліміт, дохід від діяльності, не зазначеної у свідоцтві або не дає права використовувати єдиний податок, або дохід, отриманий при використанні невстановленого способу розрахунків, то цей дохід буде обкладатися єдиним податком за ставкою 15% для першої, другої та третьої категорії підприємців та за подвійною ставкою для четвертої категорії платників.
Як повідомляло агентство, Рада прийняла відповідний законопроект №8521 в цілому 20 жовтня, тодішня його редакція включала положення про введення нульової ставки податку на додану вартість на операції з експорту зернових культур (виключаючи рис і гречку), соняшнику та ріпаку сільгосппідприємствами-виробниками та підприємствами, які придбали дану продукцію безпосередньо у виробників.
Янукович 3 листопада ветував закон, запропонувавши депутатам виключити з нього вищевказану норму про введення нульової ставки ПДВ для експортерів зерна, і вже 4 листопада Рада погодилася з цим, прийнявши закон у новій редакції.
За матеріалами:
Українські Новини
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас