Бойко: У новому році Україна буде переходити з газу на вугілля


Бойко: У новому році Україна буде переходити з газу на вугілля

У наступаючому 2012 році Україна буде переходити на власні енергетичні ресурси, зокрема вугілля.

Про це в ефірі одного з телеканалів заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко.

"Ми повідомили російській стороні, що будемо відмовлятися від газу і будемо переходити на вугілля", - цитує міністра Українська правда.

За його словами, з наступного року в два рази буде зменшена закупівля газу. "Таку ціну наша економіка не витримує, і ми будемо переходити на власні ресурси", - сказав він.

"Ми домовилися продовжити переговори (з Росією) після 15 січня, і будемо проводити стільки, щоб відстояти національні інтереси і позиція президента була досягнута (щоб газовий контракт був переглянутий)", - сказав Бойко.

"Ми наблизилися в деяких позиціях, деякі питання вже вирішили", - сказав міністр, коментуючи газові переговори.

Що стосується запуску "Південного потоку" по дну Чорного моря, то Бойко сказав, що ця пропозиція для України дуже невигідна, тому що "зачіпає наші інтереси". "Просто кажучи, вони будуть відбирати газ з нашої труби. Це шкодить нашим національним інтересам", - пояснив міністр.

На питання, ускладнить "Південний потік" газові переговори України з Росією, Бойко сказав, що Україна буде виходити з позицій власної ГТС.

Як відомо, Україна домагається від Росії зниження ціни на газ. Останній раунд переговорів на вищому рівні відбувся 20 грудня в Москві. Очікувалося, що сторони домовляться про знижку для України, однак Віктор Янукович і Микола Азаров повернулися з російської столиці ні з чим.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua