Україна закрила розслідування імпорту нафтопродуктів без введення мита


Україна закрила розслідування імпорту нафтопродуктів без введення мита

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) припинила спеціальне розслідування щодо імпорту в країну окремих видів нафтопродуктів незалежно від країни походження без застосування спеціальних заходів.

Як йдеться в офіційному повідомленні в газеті "Урядовий кур'єр" у середу, таке рішення комісія прийняла 22 грудня, воно набирає чинності з дня опублікування.

"Національні інтереси не вимагають застосування до такого імпорту спеціальних заходів", - йдеться в рішенні МКМТ.

На її думку, в період розслідування (2007-2010 рр.) імпорт в Україну нафтопродуктів не здійснювався в таких обсягах і на таких умовах, які б завдавали або загрожували завданням значної шкоди національному товаровиробнику.

Як повідомлялося, спецрозслідування щодо імпорту в країну окремих видів нафтопродуктів незалежно від країни походження Україна розпочала наприкінці січня 2011 року. При цьому Міненерговугілля заявляло про підтримку ініціативи щодо введення мит на бензини EUR130/тонна, на дизпальне - EUR80/тонна.

МКМТ 6 вересня 2011 р. провела слухання в рамках спецрозслідування щодо імпорту окремих видів нафтопродуктів. Пізніше Україна продовжила спецрозслідування щодо імпорту окремих видів нафтопродуктів у країну на 60 днів (до 21 грудня).

З боку учасників ринку введення мит підтримували українські НПЗ, які заявляють, що отримують сировину значно дорожче, ніж НПЗ країн Митного союзу, зокрема, Білорусі. Проти мит виступали великі мережі АЗС, переважно ті, що імпортують пальне. Вони вважають, що мита монополізують ринок нафтопродуктів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua