ЗМІ: Тимошенко планувала судитися з РФ за "дорогий" "газовий" контракт


ЗМІ: Тимошенко планувала судитися з РФ за "дорогий" "газовий" контракт

Колишній прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко підписала "дорогий" газовий контракт в січні 2009 року, щоб виграти час в газовій війні й оскаржити згодом у міжнародному суді дану угоду.

Як повідомляє ТСН, посилаючись на заяву адвоката, колишнього представника НАК "Нафтогаз України" в суді у справі Тимошенко Ігоря Кості, фахівці розуміли, що необхідно було лише почати процедуру арбітражного врегулювання суперечки про ціну на газ в Арбітражному інституті Торгової палати міста Стокгольм.

За його словами, "почавши ще в 2010 році арбітражне врегулювання ціни газу з "Газпромом", на сьогодні ми, можливо, мали б іншу ціну, однак в жодному разі не вищу". Юрист упевнений, що саме на це і сподівалася Тимошенко, заявляючи, що контракти від 19 січня 2009 року укладалися на таких умовах лише на рік, щоб отримати паузу і за той час зуміти домовитися про інші, більш вигідні для України і "Нафтогазу", умови, або, в крайньому випадку, розірвати контракти.

Кость зазначив, що ситуації, яка склалася сьогодні, можна було уникнути, якби українська влада врегулювала газове питання з Росією в 2010 році.

Додамо, що раніше президент України Віктор Янукович обіцяв оскаржити в Стокгольмському арбітражному суді газові угоди від 2009 року. Проте в жовтні Кабмін передумав вирішувати газову суперечку в міжнародних судах. Міністр енергетики Юрій Бойко мотивував це "стратегічним характером відносин з Росією".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua