Кудрін передбачив Росії рекордні нафтогазові доходи


Кудрін передбачив Росії рекордні нафтогазові доходи

Нафтогазові доходи російського бюджету в цьому році досягнуть рекордного рівня і складуть 346 мільярдів доларів. Про це, як повідомляє "Інтерфакс", заявив колишній міністр фінансів країни Олексій Кудрін.

За його словами, в 1992-1999 роках нафтогазові доходи зросли з 23,5 до 30,9 мільярда доларів. У 2000 році показник різко збільшився до 52 мільярдів доларів. Через три роки доходи зросли в два рази, а в 2006 році склали вже 190 мільярдів доларів.

У 2008 році показник збільшився до 310 мільярдів доларів, а через рік впав до рівня 2006 року у зв'язку зі зниженням цін на сировину через кризу. За підсумками минулого року продажі нафти і газу принесли бюджету 254 млрд доларів.

Колишній міністр фінансів повідомив також про рекордні обсяги імпорту - у порівнянні з минулим роком показник зросте на 31 відсоток до 420 мільярдів доларів. У номінальному вираженні обсяги імпорту збільшаться на 99 мільярдів доларів.

Завдяки зростанню цін на нафту за підсумками десяти місяців цього року Росії вдалося збільшити нафтогазові доходи на 33 відсотки в грошовому вираженні. Разом з цим обсяги експорту в порівнянні з аналогічним періодом минулого року впали на 4,2 відсотка.

Усього в січні-жовтні цього року Росія експортувала 188,6 мільйона тонн сирої нафти. На початку грудня Мінекономрозвитку знизило прогноз щодо закордонних продажыв сировини з 245 до 242 мільйонів тонн.

Раніше агентство Fitch Ratings попереджало, що суверенний рейтинг Росії може бути знижений в результаті падіння цін на нафту. Аналітики впевнені, що показник, який у вересні був підтверджений на рівні "ВВВ" з "позитивним" прогнозом, буде залежати від проведення структурних реформ.

У повідомленні агентства тоді вказувалося, що знизити залежність від нафтового експорту Росії вдасться в результаті вступу до СОТ. Експерти Fitch вважають, що членство в міжнародній організації допоможе країні диверсифікувати експорт і підстрахуватися на випадок падіння вартості природних ресурсів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua