Процедуру купівлі-продажу квартир спростили. Ріелтори попереджають про афери


Процедуру купівлі-продажу квартир спростили. Ріелтори попереджають про афери

Процедуру купівлі-продажу квартир спростили. Відтепер не доведеться звертатися у бюро технічної інвентаризації. У КабМіні кажуть, така втрата на користь людям. А ось рієлтори лякають збільшенням кількості афер на ринку.

Реєструвати право власності на нерухоме майно буде Державна Реєстраційна служба при Мін’юсті. Вона розпочне свою діяльність з 1 січня. Рієлтори скаржаться - ринок нерухомості замре на два місяці. Адже БТІ вже зараз відмовляється приймати заявки на реєстрацію.

Олександр Непомнящий, директор департаменту Мінрегіонбуду України:

"Они привыкли две недели выполнять систему регистрации а действительно с первого января они должны регистрировать уже в другом месте Но кто сказал, что время регистрации две недели. Так вот действительно, если бы они регистрировали - БТИ, как в Грузии за два дня и прекратили 30 условно, а с первого числа начал бы регистрировать новый орган - нет коллапса".

У Мін’юсті повідомили: послуга реєстрації коштуватиме 190 гривень. Тим часом у БТІ зараз треба викласти 700 грн. Також з 2012 зникне подвійна реєстрація угод продажу квартир - у нотаріуса та бюро. За новими правилами бюро технічної інвентаризації видаватиме техпаспорт квартири тільки один раз - коли її збудують.

Сергій Степенко, комерційний директор консалтингової компанії:

"При купле-продаже квартиры все документы нужно нести в новый орган, который создан при Министерстве Юстиции, и в течение двух недель, а не как ранее, в течение двух месяцев, он получает все документы на руки и фактически является полноценным собственником квартиры".

А ось на ринок технічної інвентаризації допустять приватний бізнес. Наслідок - ринкова конкуренція призведе до зниження вартості послуг.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Нерухомість
Архiви:2012 2011 2010 2009
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua