Мінськ отримав від "Газпрому" 2,5 млрд дол. за 50% акцій "Белтрансгазу"


Мінськ отримав від "Газпрому" 2,5 млрд дол. за 50% акцій "Белтрансгазу"

В Білорусь надійшли від ВАТ "Газпром" $2,5 млрд за 50% акцій ВАТ "Белтрансгаз", повідомляється в прес-релізі управління інформації Нацбанку Білорусі.

У зв'язку з цим, золотовалютні резерви країни за стандартами МВФ зросли до $7,38 млрд на 1 грудня з $4,63 млрд на 1 листопада 2011 року. У листопаді ЗВР збільшені на $2,74 млрд (на 59,4%) з урахуванням конвертації нерезервних активів у резервні, відзначають у НББ. У порівнянні з початком року ЗВР за стандартами МВФ зросли на 46,7%.

ЗВР Нацбанку за національними стандартами на 1 грудня становили $8,92 млрд, збільшившись у порівнянні з початком року на 44,9%.

У держкомітеті з майна Білорусі агентству повідомили, що 50% акцій ВАТ "Белтрансгаз" списані з рахунку "депо" в Республіканському центральному депозитарії цінних паперів і надійшли на рахунок "депо" "Газпрому" в Белгазпромбанку.

Таким чином, "Газпром" де-факто став монопольним власником ВАТ "Белтрансгаз".

Як повідомлялося, в Москві 25 листопада був підписаний договір купівлі-продажу 50% акцій ВАТ "Белтрансгаз" за $2,5 млрд. У 2007-2010 роках "Газпром" викуповував 50% акцій "Белтрансгазу" рівними частками, щорічно перераховуючи по $625 млн і збільшуючи свою частку в АТ на 12,5%.

Газотранспортна система Білорусії, яку експлуатує ВАТ "Белтрансгаз", включає в себе 7490 км газопроводів, 5 лінійних компресорних станцій, 3 підземні сховища газу, 233 газорозподільні станції, 26 автомобільних газонаповнювальних компресорних станцій, 7 газовимірювальних станцій.

ВАТ "Белтрансгаз" забезпечує газопостачання споживачів республіки і бере участь у міжнародній системі транспортування газу. По магістральних трубопроводах, що проходять по території республіки, здійснюються транзитні поставки російського природного газу в Калінінградську область, Литву, Україну, Польщу. Річний транзит газу мережами "Белтрансгазу" становить 15-16 млрд кубометрів на рік.

ВАТ "Белтрансгаз" також експлуатує належну "Газпрому" білоруську ділянку магістрального газопроводу "ЯмалЄвропа" протяжністю 575 км лінійної частини та 5 компресорних станцій. Чисельність персоналу ВАТ "Белтрансгаз" становить близько 6,5 тис. осіб.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua