1388
Експерти: У вересні євро подешевшає до 11 гривень
— Валюта
Курс євро в обмінниках продовжує падати - за останні дні євровалюта подешевшала на 10 копійок. Зараз його продають по курсу 11,25-11,38 гривні. А ще тиждень тому - за 11,70 гривні, пише джерело.
Долари ж поки що більш-менш стабільні, хоча й коштують останнім часом дорожче психологічного порогу в 8 гривень. В обмінниках бакси зараз можна купити за 8,02-8,04 гривні.
Експерти пояснюють падіння євро погіршенням прогнозів європейської економіки. "Скорочуються темпи зростання ВВП країн ЄС. Зокрема, погіршився прогноз зростання ВВП в нинішньому році - з очікуваних ще недавно 1,5-2,3% він упав до 1,4-1,8%. Також курс послабила новина про те, що не буде підвищена облікова ставка Європейського Центробанку (за якою видаються позики комерційним банкам. Чим вища облікова ставка Центробанку, тим вищий відсоток стягують потім комерційні банки за наданий ними клієнтам кредит)", - пояснює керівник інформаційно-аналітичного центру Forex Club Микола Івченко.
За його словами, до 20 вересня курс буде знижуватися до 11,00-11,10. А ось долар буде більш стабільним. "Наш прогноз - курс американської валюти буде утримуватися в рамках 8-8,2 гривні до кінця року", - зазначив Івченко.
"Негативний вплив зростаючих боргів країн ЄС на тлі того, що прийнято рішення не підвищувати ставку ЄЦБ - основна причина ослаблення курсу євровалюти. Це не дуже значне падіння - взагалі, за останні півроку не було жодного коливання курсу євро/долар більше 1%. За нашими прогнозами, до кінця року курс може знизитися до 1,3 євро/долар - тобто 10,53 гривні за євро", - вважає аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь.
За матеріалами: Сьогодні
Поділитися новиною
Також за темою
Скільки коштуватиме євро у світі та Україні — думка експерта
Що буде з курсом долара та економікою до кінця року — прогноз Dragon Capital
НБУ тримає курс стабільним, але згодом може його послабити — ICU
В Україні нелегальних обмінників більше, ніж офіційних — Гетманцев
Чого очікувати від курсу цього тижня — думка банкірки
Бізнес спрогнозував курс долара у 2026 році — опитування