Мінфін Греції висунув жорсткі умови участі в програмі з обміну облігаціями — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Мінфін Греції висунув жорсткі умови участі в програмі з обміну облігаціями

Казна та Політика
252
Міністерство фінансів Греції звернулося до своїх колег по всьому світу з закликом допомогти в пошуку власників національного боргу. Більше того, Афіни попередили, що погодяться брати участь у програмі з обміну вже випущених облігацій на папери з меншими купонними виплатами і більш пізнім терміном погашення тільки в тому випадку, якщо з умовами угоди погодяться щонайменше 90% приватних власників облігацій.
Міністр фінансів Греції Евангелос Венізелос заявив, що країна залишає за собою право відмовитися обмінювати власні облігації на нові цінні папери у випадку, якщо цей план знайде підтримку серед менш ніж 90% приватних кредиторів. Примітно, що подібна угода, що стала результатом титанічної роботи багатьох європейських чиновників, передбачає збитки для власників грецького боргу в розмірі як мінімум 37 млрд дол.
Згідно з обумовленими раніше деталями, обміну підлягають облігації з терміном погашення до 2014 і 2020 рр. Схвалення переважної більшості кредиторів, заявляють в грецькому Мінфіні, має бути отримано в обох випадках.
"Якщо мінімальні значення не будуть досягнуті, Греція, провівши відповідні консультації з офіційними особами з приводу достатності підтримки з боку приватних кредиторів, не буде брати участі в транзакції", - йдеться в офіційному листі, адресованому 60 главам фінансових відомств різних країн. У ньому ж фінансова влада Греції просить своїх закордонних колег допомогти ідентифікувати всіх держателів національного боргу.
Примітно, що раніше показник в 90% був лише потенційною метою грецької влади і не був обумовлений як жорстка умова участі в операції. На сьогоднішній день свою згоду на обмін існуючих бондів на менш прибуткові папери дали не більше 70% приватних кредиторів. Варто зазначити, що успішне проведення цієї транзакції є важливою частиною другого етапу допомоги, яка надається Афінам з боку ЄС і МВФ. З 159 млрд євро 50 млрд євро Греція отримує саме завдяки подібній підтримці.
Незважаючи на досить різкий тон заяви, зробленої Венізелосом, більшість експертів упевнені, що Афіни погодяться на угоду навіть у тому випадку, якщо її підтримають менше 90% кредиторів.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас