Україна знизила темпи експорту зерна в чотири рази


Україна знизила темпи експорту зерна в чотири рази

З початку нового сезону обсяги експорту зерна в Росії майже в п'ять разів перевищують обсяги відвантажень зернових з України.

За липень-серпень Російська Федерація відвантажила близько 4,4 млн. т зерна на зовнішні ринки, тоді як Україна експортувала лише 0,9 млн. т. За словами експертів Асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" (УКАБ), такі темпи експорту зерна з України майже в 4 рази нижчі від звичайних.

До того ж існують побоювання, що сільгоспвиробникам бракуватиме потужностей зі зберігання зерна, урожай якого очікується на рівні 47 млн. т. "Якщо взяти до уваги те, що нинішній урожай зерна повинен стати другим за розміром за всі часи незалежної України, то при недостатніх темпах експорту, сільгоспвиробникам просто ніде буде його зберігати", - відзначає Роман Сластьон, експерт аграрних ринків УКАБ.

"Причина таких "досягнень" - експортні мита на зернові, які роблять українське зерно неконкурентоспроможним на світовому ринку. В результаті, ті країни, які раніше імпортували українське зерно, тепер купують його з Росії. Нашим сільгоспвиробникам залишається лише дві альтернативи: або спостерігати як гроші йдуть повз них до аграріїв РФ і вичікувати скасування мит, або продавати зерно за заниженою ціною зі збитками", - вважає Сластьон.

Експортні мита на зернові були введені Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу і про ставки вивізного (експортного) мита на деякі види зернових культур", який набрав чинності 1 липня. Даний закон ввів мита на експорт пшениці на рівні 9%, але не менше 17 євро за тонну, кукурудзи - 12%, але не менше 20 євро за тонну і ячменю - 14%, але не менше 23 євро за тонну на період до 1 січня 2012 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Аграрний ринок
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua